Slavomír je večný chlapec

TASR, 22. apríla 2019 8:21

Meniny má 22. apríla.

Foto: TASR


Bratislava 22. apríla (TASR) - Mužské meno Slavomír má slovanský pôvod a znamená "sláviaci mier". Nositeľov tohto na slovenskom území menej rozšíreného mena oslovujeme aj Slavo, Slavko. Meniny majú 22. apríla.

Slavomírovia sú veční chlapci, ktorí sa chcú hrať a dať sa unášať udalosťami. Niekedy pôsobia neisto. Slavovia sú málo objektívni. V citovom živote sú vlastnícki, usilujú sa sústrediť na seba všetku pozornosť blízkych.

V živote hľadajú najmä uplatnenie a zázemie. Majú dobrú intuíciu a v profesii, ktorú si vyberú, dosahujú väčšinou pozoruhodné výsledky. Sú životaschopní, zdravie však mávajú kolísavé.

Slávkov ovplyvňuje planéta Merkúr. Ich šťastné farby sú červená a modrá. Ochranné rastliny podbeľ, kôpor a petržlen, ochranné kamene tigrie oko, topás a achát.

Veľkomoravský kňaz SLAVOMÍR, bývalý slovenský reprezentant v rýchlostnej kanoistike, ktorý sa predstavil na troch OH, v roku 1992 v Barcelone, v roku 1996 v Atlante i v roku 2000 v Sydney SLAVOMÍR KŇAZOVICKÝ - to je vzorka mužov s menom z 22. apríla.

Téma TASR