Beňadik je kreatívny

TASR, 22. marca 2019 5:51

Beňadikovia majú nepokojnú povahu, ktorá sa spája s ich veľkou emotívnosťou.

Foto: TASR


Bratislava 22. marca (TASR) - Mužské meno Beňadik má latinský pôvod a význam mena je "požehnaný". Nositelia tohto na Slovensku málo zaužívaného mena majú meniny 22. marca.

Beňadikovia majú nepokojnú povahu, ktorá sa spája s ich veľkou emotívnosťou. Sú aj kreatívni a výrazne vnímaví. Ich schopnosť predvídať im robí dobrú službu.

Beňadikovia sú nezávislí už ako malí chlapci, odmietajú prejavy privlastňovania a nadmernej starostlivosti zo strany rodičov. Majú v podstate pevné zdravie, ale v dospelosti by sa mali vyhýbať intelektuálnej preťaženosti. Naopak, dobre odolávajú telesnej únave. Prospeje im pohyb v prírode, aj viac tekutín a zeleniny.

Ovplyvňuje ich planéta Saturn.

Šťastné farby Beňadikov sú čokoládovo hnedá a zelená. Ochranné rastliny kostihoj, kokorík (Polygonatum), kamene zafír, achát.

O živote SVÄTÉHO BEŇADIKA (aj BENEDIKT) vieme pomerne málo. O ňom sa dozvedáme z legendy "Život svätých pustovníkov Svorada-vyznavača a Benedikta-mučeníka" od päťkostolného biskupa Maurusa z polovice 11. storočia. Biskup sv. Maurus poznal BEŇADIKA osobne. Benediktíni Svorad-vyznavač aj BEŇADIK žili na Skalke pri Trenčíne.

Meno BEŇADIK nájdeme aj v názve obce Hronský BEŇADIK.
Téma TASR