Továreň na maškrty očarila malých predškolákov

Anna Lažová, 22. marca 2018 8:41

Spojená škola vo Svidníku pripravila po jarných prázdninách pre predškolákov svidníckych škôl čarokrásnu rozprávkovú Továreň na maškrty.

Svidník 22. marca (SkolskyServis.sk) - Do školy, teda do Továrne na maškrty zavítala veľmi milá malá návšteva. Predškoláci zo svidníckych materských škôl prijali pozvanie učiteľov a žiakov Spojenej školy a od 6.3. do 8.3.2018 sa zmenili na malých šikovných pomocníkov - cukrárikov.

Spojená škola vo Svidníku pripravila po jarných prázdninách pre predškolákov svidníckych škôl čarokrásnu rozprávkovú Továreň na maškrty. Foto: Mgr. Anna LažováV továrni deti privítala jej majiteľka sladká Lollipop a zároveň predstavila najlepšiu cukrárku na svete tetu Betu, ktorá vo svojej kúzelnej kuchyni pripravovala tie najlepšie maškrty. Teta Beta so svojimi pomocníčkami Lalinkou a Liankou deťom zaspievala peknú a zároveň poučnú pesničku o varení a pečení. Malé pomocníčky detičkám ukázali, ako to v takej rozprávkovej kuchyni na maškrty funguje. Po krásnom divadielku si detičky dobili energiu chutným pudingom v školskej jedálni a spoločne sa mohli vrhnúť na naozajstnú zábavu. V multimediálnej učebni si vyskúšali prácu s interaktívnou tabuľou, kde piekli a zdobili virtuálne koláčiky. V telocvični, kde tiež vládla dobrá nálada, sa deti do sýtosti vyšantili na kolobežkách, prekonali zložitú cukríkovú prekážkovú dráhu, taktiež sa zahrali na zmrzlinára a pokúšali sa po vyznačenej dráhe preniesť čo najviac kopčekov zmrzliny. Nakoniec si vyskúšali, aké ťažké je trafiť hokejkou balón do bránky. Keďže v továrni sa nielen zabávalo, ale aj pracovalo, detičky sa mihnutím čarovnej kuchárskej metličky premenili na malých pomocníkov - cukrárikov. Aby vyzerali ako správni kuchári, vyrobili a vyfarbili si papierovú kuchársku čiapku. Keď už boli čiapky na správnom mieste, teda na hlavách, mohli začať kuchtiť. Pod malými šikovnými rúčkami a pod vedením pani učiteliek vznikali chutné zmrzliny. Z vopred upečenej piškóty si deti vytvarovali guľky, tie vsadili do zmrzlinového kornútika, preliali čokoládovou polevou a ozdobili farebnými cukrárskymi ozdobami. Zabalené zmrzliny si spolu s krásnymi spomienkami detičky zobrali domov. Našli sa aj takí, ktorí neodolali a vyrobenú sladkosť zjedli ešte v škole.

Tieto tri krásne popoludnia plné zábavy ubehli ako voda. A hoci sa deťom zo sladkej továrne ani nechcelo odísť, určite sa mnohí vrátia už čoskoro na zápis do 1. ročníka, ktorý sa na Spojenej škole vo Svidníku uskutoční od 5.4 do 9.4 2018, a neskôr už ako malí hrdí prváci.

Anna Lažová (Spojená škola Svidník)

Som učiteľka Spojenej školy, zložka ZŠ, Svidník

Téma TASR