Keby som bola osobnosťou z našej histórie, tak.....

Kika Semančíková, 25. októbra 2018 11:15

Aké by to bolo keby….

Fintice 25. októbra (SkolskyServis.sk) - Dlho som rozmýšľať a hneď som si spomenula na Máriu Teréziu. Skvelá žena, múdra a krásna žena. Bola to jediná žena na Českom tróne. Mala šestnásť detí a zaviedla povinnú školskú dochádzku.

Jaj. Áno, bez nej by sme boli negramotní.

A tak som začala snívať o tom, keby………

Panovníčka Mária Terézia Foto: wikipedia
Ak by som ja bola Mária Terézia, tak by som zaviedla, aby deti chodili do školy každý štvrtý deň. Mne sa nepáči to, že deti chodia do školy päť dní v týždni a víkend trvá len dva dni. Podľa mňa, by si deti mali viac oddýchnuť od školy. V škole by som zaviedla aj hodiny pre chlapcov a dievčatá osobitne. Dievčatá by sa učili variť, šiť, poriadku a prácam v domácnosti, chlapci zasa prácam vonku, napríklad pracovať s kladivom, lopatou alebo vyrobiť niečo z dreva. Zariadila by som, aby na škole neboli žiadne testy, písomky a aby učitelia žiakov neskúšali. Boli by to iba akési rozhovory o tom, čo by žiakov zaujímalo a čo by v živote potrebovali. Aby vyučovanie začalo o deviatej a skončilo o jedenástej. Veľmi by som chcela zariadiť, aby nám učitelia dovolili viac, myslím tým úplne všetko. Chcela by som, aby sme do školy mohli nosiť zvieratká, počítače a mobily, ktoré by sme mali zapnuté. Chcela by som, aby sme každý týždeň chodili niekam na výlety. Postarala by som sa aj o chudobných. Pomohla by som a dala všetko, čo nemajú, aby sa netrápili. Prispievala by som aj chorým deťom a deťom v detskom domove. V našom štáte by som hneď zmenila ľudské správanie sa k zvieratám. Mária Terézia bola veľmi múdra a krásna...

Vybrala som si ju preto, lebo som jej aj vďačná za to, že zaviedla povinnú školskú dochádzku. Bez nej by sme boli negramotní, nevedeli by sme nič zo sveta, nepoznali by sme dejiny nášho krásneho národa, a samozrejme nepoznala by som mojich super spolužiakov a spolužiačky.
Mária Terézia vďaka.Kika Semančíková, VII.A, ZŠ s MŠ Fintice

Téma TASR