Deň otvorených dverí na Hradnej

Mgr. Barbora Hofferíková, 20. marca 2018 8:00

Pri bráne školy privítal každého návštevníka náš maskot Hradko, ktorý vyčaril úsmev na tvári nejedného predškoláka.

Deň otvorených dverí na Hradnej v Nových Zámkoch Foto: ZŠ Hradná Nové ZámkyNové Zámky 20. marca (SkolskyServis.sk) - V sobotu sa v našej škole uskutočnil Deň otvorených dverí pre budúcich prvákov a ich rodičov. Pri bráne školy privítal každého návštevníka náš maskot Hradko, ktorý vyčaril úsmev na tvári nejedného predškoláka. Pre budúcich prváčikov boli prichystané medaily s logom našej školy. Hneď ako deti vstúpili do krásne vyzdobených tried, vyskúšali si zaujímavé aktivity zamerané na rozvoj zrakového a sluchového vnímania, grafomotoriky a matematických predstáv. Rodičia si mohli prezrieť priestory školy a dozvedieť sa o priebehu vyučovania, o ktorom ich informovali naši pedagógovia. Pre predškolákov boli pripravené i zábavné a hravé aktivity ako veľké pexeso, živé človeče, pohybové zručnosti v telocvični, Just dance a fascinujúce chemické pokusy v štýle Harry Potter.

Nechýbalo ani chutné občerstvenie, ktoré pripravili pani kuchárky. Naše špeciálne pedagogičky poskytli rodičom poradenstvo ohľadom školskej zrelosti. Kto mal záujem, mohol využiť on-line zápis.

Vo víre dobrej nálady a radosti z prichystaných aktivít sme sa pomaly blížili k záveru, kedy sme si všetci spolu zaspievali Hymnu našej školy. Nasledovalo žrebovanie tomboly. Hlavné ceny vyžrebovala pani riaditeľka a výhercovia sa mohli tešiť zo vstupeniek na bowling pre celú rodinu.

Príjemnú a radostnú atmosféru z Dňa otvorených dverí sme ukončili odovzdávaním darčekov pre všetky deti. Ďakujeme všetkým, ktorí prišli a strávili s nami toto úžasné dopoludnie a veľká vďaka patrí aj našim pani učiteľkám a vychovávateľkám za pripravené aktivity.

Veríme, že sa už čoskoro znova stretneme na zápise do prvého ročníka, ktorý sa uskutoční v dňoch 4. a 5. apríla 2018. Už teraz sa tešíme na vás.Mgr. Barbora Hofferíková

Téma TASR