Na UKF začínajú pracovať na systéme, ktorý naučí študentov programovať

TASR, 14. novembra 2018 13:04

Lídrom projektu, ktorý získal podporu 250.000 eur z programu Erasmus+, je práve UKF.

Nitra 14. novembra (TASR) – Na Univerzite Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre bol v týchto dňoch spustený medzinárodný projekt FITPED. Jeho cieľom je vytvoriť moderné kurzy, ktoré dokážu jednoduchou formou naučiť ľudí programovať.
Ilustračné foto Foto: TASR

Lídrom projektu, ktorý získal podporu 250.000 eur z programu Erasmus+, je práve UKF. Na jeho úvodnom stretnutí sa zišli partneri zastupujúci univerzity a firmy zo Slovenska, Českej republiky, Poľska, Holandska a Španielska. „Počas troch rokov budú vyvíjať a testovať unikátny systém, ktorý bude pomáhať pri vyučovaní programovacích jazykov s využitím najmodernejších prístupov, teda interaktivity, mikrolearningu a automatického vyhodnocovania zadaní,“ uviedol hlavný koordinátor Martin Drlík z UKF.

Úvodné kurzy poskytnú študentom znalosti a zručnosti, ktoré budú ďalej rozvíjať na reálnych projektoch pri štúdiu dátovej analýzy, informačných systémov, webových a mobilných technológií. „Naším cieľom je poskytnúť generácii Z vzdelanie tou cestou, na ktorú je zvyknutá. Dostať vzdelávací obsah na web, do smartfónov, podporovať spoluprácu študentov a priniesť do vzdelávania aj gamifikáciu, teda herné prvky, aby mohli medzi sebou súperiť i spolupracovať,“ vysvetlil Peter Švec zodpovedný za vývoj systému.

Ako pripomenul, projekt je unikátny myšlienkou i rozsahom, pretože v rámci neho budú vytvorené komplexné kurzy pre osem moderných programovacích jazykov. Tie budú preložené do piatich jazykov a v rámci projektu s nimi budú pracovať stovky študentov na piatich univerzitách.

Téma TASR