Ateliér SLLA zvíťazil v architektonickej súťaži Art Campus

TASR, 10. februára 2019 7:46

Ten obsahuje internát s jedálňou a technologický pavilón v areáli Vysokej školy výtvarných umení (VŠVÚ) na Drotárskej ceste v Bratislave.

Bratislava 10. februára (TASR) – Bratislavský architektonický ateliér SLLA je víťazom verejnej jednokolovej súťaže návrhov na nový Art Campus. Ten obsahuje internát s jedálňou a technologický pavilón v areáli Vysokej školy výtvarných umení (VŠVÚ) na Drotárskej ceste v Bratislave.

Autori najlepšieho návrhu Michal Sulo a Miriam Lišková ho vytvorili v spolupráci s kolektívom Viktória Sabadošová, Jana Nagyová, Dominik Haviar, Lenka Baková, Boris Rusiňák, Zuzana Jančeková. Za prvé miesto získali 20.000 eur.
Ateliér SLLA zvíťazil v architektonickej súťaži Art Campus Foto: www.archinfo.sk

"Porota oceňuje jasné prevádzkové a typologické riešenie i systém etapizácie vrátane diferencovaného architektonického výrazu. Návrh nadväzuje na pôvodné architektonické riešenie lokality a vhodne dopĺňa nedostavané moduly školy prof. Dušana Kuzmu. Zachováva kontext s výhľadmi do okolia a nezastavaním územia za školou ponúka intenzívne využitie existujúcej atraktívnej prírodnej scenérie. V prvej fáze návrh definuje vstupný otvorený priestor medzi rozšírením existujúcej školy o technologické centrum a ubytovacie zariadenie ako otvorené námestie, ktoré sa stáva novým vstupom a verejným priestorom školy," informuje Zuzana Moravčíková z Archinfo.

Podľa nej súťaž na Art Campus, ktorú vyhlásila VŠVÚ a organizoval ateliér 2021, bola u nás jednou z najzaujímavejších profesijných výziev za posledné obdobie. Náročné zadanie a kontextuálna tvorba v jestvujúcom areáli školy sa ukázala ako ideálny priestor na konfrontáciu rôznych kreatívnych prístupov.

O záujme súťažiacich svedčí kvalitná a početná účasť 31 kompletných návrhov doručených v stanovenom termíne. Okrem slovenských kolektívov sa na súťaži zúčastnili architekti z ČR, Poľska a Rakúska.Téma TASR