Beseda o cenzúre, ideológii a slobode slova k Novembru 89

Školský servis, 17. novembra 2018 8:32

Čo znamenala cenzúra, ideológia a čo znamenala sloboda slova?

Bratislava 17. novembra (SkolskyServis.sk) - Fakulta masmédií PEVŠ otvára výstavu "Pred 89" - ako sa žilo a nežilo pred rokom 1989 a prečo nastala zmena? Čo znamenala cenzúra, ideológia a čo znamenala sloboda slova? Touto výstavou odštartuje séria akcií a pripomienok, ktoré sa týkajú 17. novembra 1989.

Na otvorení 19.11.2018 o 14:00 v priestoroch Galérie Karola Kállaya na Tematínskej 10 v Bratislave budú diskutovať Juraj Vaculík, ktorého ideály z tribúny sa premenili na skutočné lietajúce auto – jeden zo študentských lídrov Novembra 89 a spolutvorca Aeromobilu. Druhým hosťom na stretnutí bude Ján Budaj, jeden z prvých, čo neváhal hovoriť o ekologickej kríze, ktorej dôsledky dnes zažívame, hlas Novembra a spoluautor vyhlásenia Verejnosť proti násiliu.
________________________
Paneurópska vysoká škola (PEVŠ) vznikla v roku 2004. Sídli v Bratislave a má päť fakúlt: fakultu práva, ekonómie a podnikania, masmédií, informatiky a psychológie. Ponúka vyše 40 akreditovaných študijných programov vo všetkých troch stupňoch vysokoškolského štúdia: bakalárskom, magisterskom/inžinierskom a doktorandskom v dennej a externej forme. PEVŠ poskytuje aj rigorózne, habilitačné a inauguračné konanie. Od vzniku školy do konca akademického roka 2017/2018 úspešne ukončilo štúdium viac ako 17.000 absolventov. PEVŠ je členom koncernu PROSPERITA HOLDING.

Foto:

Téma TASR