Psovodi MsP sa zúčastnili medzinárodného cvičenia služobnej kynológie

PaedDr.Helena Rusnáková, 5. novembra 2018 14:28

Novozámockí psovodi Mestskej polície sa zúčastnili medzinárodného cvičenia v Prahe.

Foto: Helena Rusnáková


Nové Zámky 5. novembra (SkolskyServis.sk) - Na základe pozvania kolegov z Městskej policie Praha a pri príležitosti 100. výročia vzniku ČSR sa v dňoch 30.10. a 31.10.2018 zúčastnili psovodi MsP Nové Zámky Miloš Štrba a Tomáš Černák so svojimi služobnými psami medzinárodného cvičenia služobnej kynológie ozbrojených zložiek v Prahe.

Podujatie nám priblížil Mgr. Jozef Tököly, náčelník MsP v Nových Zámkoch:

„Na cvičení naši psovodi prešli školením poskytnutia prvej pomoci, z postupu a taktike zákrokov (pomoci) pri hromadných nešťastiach, z taktiky vniknutia do budovy v ktorej sa nachádzali ozbrojení páchatelia, z taktiky zákroku pri výtržnostiach, ako aj teroristickom útoku na diskotéke a v autobuse.
Naši psovodi cvičili svojich štvornohých kolegov na veľmi skúsených a šikovných figurantoch v takzvanom mondio ringu, kde sa figurant snaží uhnúť psovi tesne pred zákusom. Vyhľadávali a označovali páchateľa v nepriehľadnom, zalesnenom teréne. Prevádzali služobný zákrok v autobuse plnom ľudí, či zneškodňovali páchateľa s blokovacím košom.

Na cvičení sa zúčastnili psovodi MP Praha, MsP Nové Zámky, Vojenská policie ČR a taktiež inštruktori a pozorovatelia z Francúzka.“PaedDr.Helena Rusnáková (OA Šurany)

Stredoškolská učiteľka predmetov nemecký jazyk a dejepis.

Téma TASR