Nitrianska galéria predstaví diela študentov UKF

TASR, 18. februára 2019 13:53

Na výstave s názvom O2H2O sa budú mladí umelci zamýšľať nad spoločenskými i individuálnymi problémam.

Nitra 18. februára (TASR) – Nitrianska galéria predstaví tvorbu študentov Katedry výtvarnej tvorby a výchovy Pedagogickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre. Na výstave s názvom O2H2O sa budú mladí umelci zamýšľať nad spoločenskými i individuálnymi problémami, nad ich vzťahmi k nim a k sebe navzájom.
Odvaha (O2H) + voda (H2O) = O2H2O Foto: /nitrianskagaleria.sk

Ako prezradili kurátori výstavy Martin Kratochvil a Jana Mináriková, v názve výstavy sa skrývajú dve slová. "Odvaha vyjadrená písmenami O2H a voda zasa známou značkou H2O. Aj odvahu, aj vodu potrebujeme k životu. Na počiatku bola voda. Z vody sa zrodil život, vo vode sa vyvíja plod. Na počiatku každého kroku je zasa odvaha vykročiť. Každé ráno potrebujeme dávku odvahy do ďalšieho dňa. Voda a odvaha majú veľa spoločného, pretože jedno aj druhé nás udržuje pri živote," hovoria kurátori.

Samotná téma výstavy je podľa ich slov koncipovaná voľne. "Dáva priestor študentom a tiež ich odvahe. Spája individuálne záujmy autorov v prospech spoločného zámeru. Jej cieľom je vytvoriť prostredie, v ktorom sa delíme o poznatky a skúsenosti," uviedli organizátori výstavy, ktorá vo výstavnom priestore Bunker potrvá od 21. februára do 24. marca.Téma TASR