Lukáš Adamec predstavuje klip Tancuj mi

TASR, 19. marca 2019 18:08

Novinku, ale aj ďalšie nové skladby naživo predstaví na svojich dvoch špeciálnych koncertoch s rovnakým názvom Tancuj mi.

Lukáš adamec Foto:Stana Topolská


Bratislava 19. marca (TASR) - Spevák Lukáš Adamec zverejnil novinku Tancuj mi. S nápadom na videoklip prišiel spevák samotný, dokazuje v ňom, že hudba spája, stačí ju precítiť. Novinku, ale aj ďalšie nové skladby naživo predstaví na svojich dvoch špeciálnych koncertoch s rovnakým názvom Tancuj mi. TASR informovala PR manažérka Janka Marczellová.

Prvotný nápad k skladbe vznikol už pred približne dvoma rokmi. Prvé tóny pesničky má na svedomí muzikant Tomi Okres, ktorý s Lukášom spolupracuje roky a výrazne sa podpísal na jeho debutovom nosiči. „Nápad mi Tomi predstavil už veľmi dávno a odvtedy mi tam ten chrobák ostal. Páčil sa mi motív a temperament tejto skladby. Úplne ku mne sadla a ja som z nej už vtedy cítil, že by mala dostať šancu na dokončenie a predstavenie ľuďom,“ priblížil Lukáš Adamec prvotné pocity z piesne.

Pesničku dotvoril samotný Lukáš, zložil refrén, napísal text a vymyslel aj vizuálnu podobu singlu tak, že ústrednou témou videoklipu bude tanec, ktorý úzko súvisí s textom pesničky. Spevák však priznáva, že sa pohrával s myšlienkou zasadiť hlavnú tému do príbehu. Vyhral však nápad predstaviť tanec v rôznych podobách a poukázať tak na to, že rytmus nemá hranice.

S jasnou predstavou oslovil tanečníka Miňa Kereša, ktorý už pri prvom rozhovore vedel, ako spevákove nespracované myšlienky zhmotniť. V čerstvej novinke sa pod taktovkou známeho tanečníka a choreografa zoskupila slovenská tanečná elita. Rôzne tanečné štýly predviedli Ladylicious, chlapci z The Pastels, baletka, latino páry alebo banda z CreDance. V klipe si zatancoval aj samotný spevák.

„Ja som práve nechcel byť aktérom tanečných výkonov. Aj keď nakoniec som bol tak uvoľnený, že sme to proste zachytili. Boli tam so mnou veľkí profíci, s ktorými sa predsa len inak tancuje. Vedel som sa uvoľniť aj preto, že s väčšinou z nich som už v minulosti spolupracoval v rôznych projektoch,“ okomentoval Adamec svoje tanečné výkony.

Novinku Tancuj mi predstaví spevák naživo v rámci svojich špeciálnych koncertov. Okrem Adamcových najväčších hitov a spomínanej novinky zaznejú na dvoch koncertoch. Na prvom v košickom Kulturparku sa 22. marca predstaví Ondrej Kandráč aj vlastnú novinku Postav dom. V bratislavskom Ateliéri Babylon 6. apríla zaspieva aj líder kapely IMT Smile Ivan Tásler. Na oboch koncertoch predvedie bubenícke umenie Nikoleta Drummer Šurinová a slovenské hity uvedie aj kapela Peter Bič Project.
Téma TASR