Korben Dallas vydajú album Bazén a vycestujú na turné

TASR, 15. februára 2019 15:57

Kapela spolu so Stevensom v týchto dňoch finišuje s prácami na albume, pripravujú sa aj klipy k viacerým skladbám.

Bratislava 15. februára (TASR) – Skupina Korben Dallas pripravuje vydanie nového albumu. V marci 2019, dva roky po predchádzajúcej štúdiovke Stredovek, príde na pulty predajní s hudobnými nosičmi šiesty album kapely. Dostane názov Bazén a jeho producentom je britský hudobník a skladateľ, partner speváčky Jany Kirschner Eddie Stevens, známy zo spolupráce s interpretmi Moloko či Sia. TASR informoval manažér kapely Matúš Németh.

Korben Dallas Foto: Mária Slezáková


"Tento album je pre nás výnimočný," hovorí basgitarista Korben Dallas Lukáš Fila. "Chceli sme skúsiť niečo nové, experimentovať. Oslovili sme ako producenta Eddieho Stevensa a výsledkom je niečo, čo sa vymyká našej doterajšej tvorbe aj z hľadiska postupov pri nahrávaní, aj z hľadiska výsledného zvuku. Zároveň je to náš prvý album, na ktorom hrá Ľubo Petruška nie ako špeciálny hosť, ale už ako plnohodnotný člen kapely,” dodáva Fila.

Kapela spolu so Stevensom v týchto dňoch finišuje s prácami na albume, pripravujú sa aj klipy k viacerým skladbám. Album naživo predstavia na slovensko-českom turné, v rámci ktorého v marci a apríli zavítajú do deviatich miest. Generálka nového programu sa uskutoční 7. marca v klube Blue Note v Novom Meste nad Váhom.

Album pokrstia 20. marca na koncerte v bratislavskom MMC, kde sa ako špeciálny hosť predstaví progresívna jazz-rocková kapela Darkness Positive, ktorá práve tento týždeň získala nomináciu kritikov na album roka na cenách Radio_Head Awards.

"Darkness Positive sledujeme už dlhšie, pred dvoma rokmi som im mal krstiť ich debutové EP," hovorí bubeník Korben Dallas Ozo Guttler a dodáva: "Majú nadhľad, vtip, hrajú neskutočne. Keď nám náš manažér Matúš Németh poslal návrhy na predkapelu a boli medzi nimi aj chalani, nemali sme čo riešiť."

Ďalšiu zaujímavosť k pripravovanému turné uvádza spevák a gitarista kapely Juraj Benetin. "Album s nami nahrávali aj tri vokalistky, Katka Bieliková, Helena Šabová a Katka Mojžišová, ktoré sme spoznali vďaka spolupráci so súborom Cambiar la Música. Dievčatá sú veľmi šikovné a povedali sme si, že by určite mali byť súčasťou skladieb z Bazénu aj v ich živom prevedení. Na koncertoch turné teda s nami uvidíte vystupovať aj toto vokálne trio."

Korben Dallas Bazén Tour 2019 začína kapela 15. 3. v Banskej Bystrici, ďalšími zastávkami budú Košice (16. 3.), Bratislava (20. 3.), Žilina (29. 3.), Nitra (30. 3.), Brno (3. 4.), Ostrava (11. 4.), Valašské Meziříčí (12. 4.) a Praha (27. 4.).
Téma TASR