Nový ročník prestížneho ocenenia „Škola eTwinning“

Zuzana Meszárosová, 17. januára 2019 9:55

Žiadosti o udelenie certifikátu Škola eTwinning je možné posielať do februára 2019.Levice 17. januára (SkolskyServis.sk) - Program eTwinning udelením prestížneho ocenenia Škola eTwinning poskytuje uznanie a ohodnotenie zapájania sa, angažovanosti a odhodlania tímov učiteľov a vedúcich pracovníkov škôl, vrátane vedenia škôl v rámci tej istej školy. Misiou programu eTwinning je nielen prispievať k profesionálnemu rozvoju jednotlivých učiteľov zapojených do tohto programu, ale i robiť školu ako celok inovatívnejšou z hľadiska jej učebných a vzdelávacích postupov bez ohľadu na jej východiskovú pozíciu.
Žiadosti o udelenie certifikátu Škola eTwinning je možné posielať do februára 2019. Školy eTwinning sú uznávané ako vodcovia v určitej oblasti a ponúkajú odborné znalosti v oblasti:

• digitálnych postupov
• postupov týkajúcich sa e-bezpečnosti
• inovatívnych a kreatívnych prístupov k pedagogike
• podpory kontinuálneho profesionálneho rozvoja zamestnancov
• podpory vzdelávacích postupov založených na spolupráci so zamestnancami a študentmi


Certifikát Škola eTwinning poskytuje uznanie za inovatívnu prácu, ktorú školy vykonali na podporu občianstva, kultúrneho povedomia a digitálnych kompetencií. Zároveň je aj ocenením za prácu škôl na vybudovaní kultúry spolupráce v rámci škôl, miestnych spoločenstiev a krajín i mimo nich. Viac informácií o možnosti získať toto prestížne ocenenie nájdete na linku: tu

Certifikát Škola eTwinning bol s veľkým úspechom predstavený v roku 2017. Odvtedy bol udelený 1 212 školám za obdobie 2018-2019. Preto, aktívne školy v eTwinningu neváhajte a posielajte svoje žiadosti a nárokujte si zaslúžené uznanie.

Zuzana Mészárosová, ambasádorka eTwinning

Téma TASR