Ako sa SPŠ - stavebná prezentovala na stavebnom veľtrhu Coneco 2019

Alena Okániková, 16. apríla 2019 9:29

Pod záštitou Ministerstva dopravy a výstavby SR v spolupráci s odbornými združeniami, komorami a inými partnermi, stavebný veľtrh CONECO sprevádzal bohatý program, ktorého súčasťou sme boli aj my.


SPŠ - stavebná Žilina sa prezentovala na stavebnom veľtrhu Coneco Foto: SPŠ - stavebná Žilina


Žilina 16. apríla (SkolskyServis.sk) - Stredná priemyselná škola stavebná Žilina sa 29. marca zúčastnila stavebného veľtrhu CONECO - RACIOENERGIA - PASÍVNE DOMY - DREVOSTAVBY -VODA 2019. Veľtrh sa konal ako už tradične v bratislavskej Inchebe, v dňoch 27. - 30.03.2019. Okrem veľkej skupiny žiakov 3. ročníka, ktorá si bola pozrieť výstavu, sme tohto roku mali možnosť odprezentovať školu aj iným spôsobom a pochváliť sa najlepšími prácami našich žiakov. Presnejšie, išlo o pozvanie pracovníčky osobného úradu odboru vzdelávania Ministerstva dopravy a výstavby SR, pani PhDr. Jarmily Kukumberg.

SPŠ - stavebná Žilina sa prezentovala na stavebnom veľtrhu Coneco Foto: SPŠ - stavebná Žilina


S pracovníkmi spomínaného ministerstva naši učitelia, Ing. Lukáš Játy, PhD a Ing. Marcel Zsóka, PhD, mali možnosť komunikovať na témy, ktoré sa týkajú vzdelávania učiteľov odborných predmetov, problematiky pridelenia a naplnenia stavov žiakov prvého ročníka, aktuálnosti odbornej literatúry ako aj uplatnenia úspešných absolventov školy.

Ďalej sme mali možnosť komunikovať s pracovníkom sekcie pre projekty v rámci cestnej a železničnej dopravy.
Prezentačný materiál o škole, ako aj práce žiakov bolo možné vidieť v Hale D priamo v stánku Ministerstva Dopravy a výstavby Slovenskej republiky. Naši žiaci tam vystavovali najlepšie práce ocenené na rôznych študentských súťažiach( napr. Velux, Ytong, STAVOKS,...).

Veľmi pekne ďakujeme p. Kukumberg, ktorá nám dala možnosť predstaviť našu školu aj mimo Žilinského kraja.

SPŠ - stavebná Žilina sa prezentovala na stavebnom veľtrhu Coneco Foto: SPŠ - stavebná Žilina

Téma TASR