40 965 krokov

Mgr. Stanislav Malega, 19. apríla 2019 9:08

Žiaci Obchodnej akadémie v Prievidzi absolvovali trojdňový KOŽAZ v regióne hornej Nitry.

Žiaci Obchodnej akadémie v Prievidzi absolvovali trojdňový KOŽAZ v regióne hornej Nitry. Foto: Mgr. Stanislav Malega


Prievidza 19. apríla (SkolskyServis.sk) - Kurz ochrany života a zdravia alebo skôr známy pod názvom KOŽAZ absolvovali tretiaci Obchodnej akadémie v Prievidzi v dňoch 15. - 17. 4. 2019. Počas troch dní, keď iní žiaci - štvrtáci - pracovali pri počítačoch na praktickej časti odbornej zložky maturitnej skúšky.

Prvý deň žiaci navštívili národnú kultúrnu pamiatku z konca 13. storočia, kostol v Porube. Svojský ráz jednej z najstarších a najkrajších sakrálnych stavieb v regióne hornej Nitry dopĺňa aj 11 starých, 550 ročných, chránených líp.Druhý deň sa žiaci vlakom presunuli do Ráztočna. Z tejto obce handlovskej doliny vystúpali do nadmorskej výšky 640 m a tam na 20 metrov vysoké vápencové bradlo Hájska skala. Týči sa v pohorí Žiar. Bolo dovidieť aj na Bojnický zámok. Hájska skala je zaujímavá povrchovými krasovými útvarmi, tzv. škrapmi, ktoré vznikajú činnosťou presakujúcej vody bohatej na oxid uhličitý. Pod skalou sa nachádza verejnosti voľne prístupná Hájska jaskyňa, ktorú tiež „skontrolovali“.

Tretí deň kroky žiakov smerovali „iba“ do Bojníc. Smer stará, ale aj nová vyhliadka nad týmto kúpeľným mestom. Nová vyhliadka, známa pod názvom Čajka v oblakoch, je železná konštrukcia s 30 metrovým prevýšením a drevenou lávkou so 6% stúpaním. V celom areáli bolo vidieť posledné úpravy pred slávnostným otvorením letnej kúpeľnej sezóny, ktoré je pripravené na 8. 5. 2019

KOŽAZ skončil a žiaci našej školy v nohách majú 40 965 krokov.

Stálo to za to.

Téma TASR