Zapojte sa do súťaže SuperTrieda 2019

Školský servis, 13. novembra 2018 14:30

Projekt Supertrieda má v súlade s myšlienkou “všetky deti sú naše” ambíciu podporiť a dokázať, že každé dieťa má na niečo predpoklady a má právo na šancu to dokázať.

Foto: supertrieda.sk


Bratislava 13. novembra (SkolskyServis.sk) - Nácvikom a prezentáciou vlastného hudobno-dramatického predstavenia (alebo filmu) na jednu zo spoločných tém môžete zabojovať o titul SuperTrieda 2019.

Témy:

„V zdravej škole zdravý duch.“
(Veľmi užitočná téma vhodná pre malých aj veľkých, ktorá nás učí prevziať zodpovednosť nad vlastným zdravím. Súčasťou budú hry a prednášky o zdravej strave, pohybe, dôležitosti pozitívneho myslenia a dobrých vzťahov v triede, v škole, doma aj medzi priateľmi.)

Milan Rastislav Štefánik.
(Téma pripomína neuveriteľný život tejto osobnosti našich a európskych dejín, Štefánika ako významného astronóma, zakladateľa vojenskej meteorológie, armádneho generála FR, politika, ministra, cestovateľa, letca, fotografa, majiteľa ostrova, človeka, ktorého sochy stoja v 15 štátoch sveta a v cudzine si ho ctia možno viac ako doma. V r. 2019 uplynie 100 rokov od pádu lietadla M. R. Štefánika, ktorým tento náš významný diplomat zakončil svoju životnú misiu – oslobodenie svojho národa a založenie prvého spoločného štátu Čechov a Slovákov, Česko-slovenskej republiky.

Téma pre stredné školy : Voľby do Európskeho parlamentu 2019.
Téma študentom pripomína a vysvetľuje potrebu zúčastniť sa na voľbách do Európskeho parlamentu, ktorý je tvorcom budúcnosti každého občana Európskej únie

Prihlásiť sa a viac o súťaži sa dozviete TU

SuperTrieda/SuperClass je medzinárodný projekt, ktorý monitoruje a zvyšuje úroveň škôl z hľadiska kvality sociálneho prostredia. Projekt vznikol na Slovensku a v r. 2009 sa dostal medzi 10 školských európskych projektov, ktoré boli odporučené do školského systému vo všetkých štátoch EÚ. Po trojročných testovaniach ho v roku 2012 európski učitelia hlasovaním zvolili za víťaza projektov proti šikane a z Paríža si odniesol titul “Najlepší školský sociálny projekt Európy”.

Partnerom projektu Supertrieda je Zastúpenie EK na Slovensku. Vyhlasovateľom SuperTriedy je MŠVV a Š SR. Zúčastniť sa môžu všetky ZŠ a SŠ na Slovensku, vrátane špeciálnych škôl.

Téma TASR