Študentské preukazy poskytujú zľavu už aj na ekologickú formu dopravy

TASR, 23. apríla 2019 10:38

Podmienkou využitia zľavy na bikesharing je mať platný preukaz ISIC, ITIC, EURO<26, ich platnosť sa overuje v databáze CKM SYTS online.

Bikesharing v Bratislave Foto: TASR


Bratislava 23. apríla (TASR) – Držitelia študentských a učiteľských preukazov ISIC, ITIC a EURO<26 môžu využívať zľavu už aj na ekologickú formu cestovania, a to formou zdieľania bicyklov v Bratislave, teda bikesharing. TASR o tom informoval obchodný riaditeľ združenia CKM SYTS Vladimír Jedlička, ktoré na Slovensku vydáva preukazy ISIC (International Student Identity Card), ITIC (International Teacher Identity Card) a EURO<26.

"Zaujala nás myšlienka zdieľaných bicyklov, ktorá je v niektorých európskych mestách už bežná. Považujeme ju za aktívny prístup k zlepšeniu životného prostredia a za aktívny, (azda aj nevyhnutný) prístup k riešeniu dopravnej situácie v slovenských mestách. Aj touto formou chce CKM SYTS podporovať ekologickejšie formy cestovania,“ priblížil Jedlička. Podmienkou využitia zľavy na bikesharing je mať platný preukaz ISIC, ITIC, EURO<26, ich platnosť sa overuje v databáze CKM SYTS online.

Združenie CKM SYTS je členom celosvetovej organizácie ISIC Association. ISIC je jediný celosvetovo uznávaný doklad študenta denného štúdia a ITIC doklad potvrdzujúci štatút pedagogického zamestnanca. Všetky typy dokladov podporuje aj organizácia UNESCO.

Na Slovensku je možné mať preukaz ISIC a ITIC ako plastovú kartu a tiež ako virtuálnu formu, ktorá sa dá bezplatne stiahnuť do mobilu alebo tabletu. V súčasnosti má v Slovenskej republike stiahnutú mobilnú aplikáciu s virtuálnym preukazom takmer 22.500 držiteľov platných preukazov ISIC. Držitelia platných preukazov ISIC a ITIC majú nárok na zľavy a benefity na viac ako 1300 miestach na Slovensku.Téma TASR