Preplávajte s Obrami oceánov až do budapeštianskeho Tropicaria

Školský servis, 17. marca 2018 11:28

Už ste navštívili Europu, ktorú ovládla unikátna výstava s názvom Obri oceánov?

Banská Bystrica 17. marca (SkolskyServis.sk) - Milovníci vodného sveta si doposiaľ mohli vyskúšať napríklad virtuálne ponorenie s exkurziou až na dno oceána, alebo sa zúčastniť víkendového čítania, ktoré zastrešuje Univerzita Mateja Bela. Jedným z najväčších lákadiel pre mladých dobrodruhov je ale výlet do Tropicaria v hlavnom mesta Maďarska, kde pocestuje tím, ktorý uspeje v súťaži Vymodeluj si svoju 3D rybu.
Foto:

Do unikátnej súťaže sa zapojilo niekoľko základných a stredných škôl z Banskej Bystrice a okolia. Týmto 10 školám začiatkom týždňa dopravili organizátori holé makety rýb. ,,Úlohou žiakov bude do 23. marca rybu ozdobiť čo najoriginálnejším spôsobom za pomoci vlastnej vybranej výtvarnej techniky. Súťažiaci môžu teda na dekorovanie použiť maľovanie, lepenie, alebo farbenie a iné spôsoby, fantázii sa medze nekladú,“ vysvetľuje pravidlá súťaže Jana Seleštianska, Marketing Coordinator Europa SC. Ozdobené modely rýb bude hodnotiť porota.

Vyhodnotenie súťaže sa uskutoční 25. marca priamo v Europa SC. Víťazný tím získa nielen poukážku na nákup v hodnote 500 €. ,,Žiaci, ktorí získajú za dielo od poroty najlepšie hodnotenie, pocestujú do Tropicaria v Budapešti. Práve tam si budú môcť splniť svoj sen a vidieť podmorský svet v autentickejšej podobe. Samozrejme, všetky náklady spojené s dopravou do Budapešti, rovnako ako vstupenky do Tropicaria hradí Europa SC,“ dodáva Seleštianska.

Najčítanejšie Školstvo

Téma TASR