Na SPŠ dopravnej realizujú program, ktorý má rozvíjať talent žiakov

TASR, 22. októbra 2018 10:58, aktualizované 22. októbra 13:04

Žiaci Strednej priemyselnej školy (SPŠ) dopravnej vo Zvolene majú vďaka rozvojovému programu s názvom Show your talent možnosť získať vlastného mentora, vytvoriť projekt a rozvíjať svoj talent.

Zvolen 22. októbra (TASR) - Realizátorom programu sú OZ TEAM, SPŠ dopravná vo Zvolene a tamojšie CVČ – Junior.
Na strednej škole vo Zvolene spustili pilotný rozvojový program "Show your talent", vďaka ktorému získajú študenti vlastného mentora, príležitosť vytvoriť svoj projekt a objaviť svoj talent. Tento program je unikátny v tom, že sa doňho zapájajú aj učitelia. Foto: Show your talent

"Show your talent je jedinečný rozvojový program pre mladých ľudí, ktorý prináša do školského prostredia prvky neformálneho vzdelávania. Do nášho pilotného ročníka sa zapojilo 15 študentov a štyria pedagógovia," uviedol pre TASR jeho autor a spoluzakladateľ OZ TEAM Jaroslav Dodok. "Cieľom programu je pomôcť mladým ľuďom lepšie spoznať seba samých, objaviť svoje schopnosti, silné a slabé stránky, nájsť svoj sen a premeniť ho na konkrétny cieľ," dodal.

Program sa začal úvodným školením začiatkom októbra, na ktorom sa študenti a pedagógovia učili spolu komunikovať, pracovať v tíme či spoznávať, v čom sú dobrí.

V uplynulých dňoch absolvovali mladí ľudia stretnutia so svojimi mentormi, ktorých získali v programe bezplatne. Jedným z nich je Daniel Csúr z Rimavskej Soboty, ktorý sa dostal na zahraničné univerzity do Oxfordu, Kodane či Almaty.

Okrem neho odovzdávajú svoje skúsenosti študentom aj podnikateľ z oblasti IT Jaroslav Červinka, PR manažérka mesta Zvolen Eva Hapčová či výkonný riaditeľ projektu Godzone Dávid Slavkovský.

Študenti získajú v programe príležitosť vytvoriť svoj vlastný tímový projekt a pomôcť tak svojej škole. Vďaka projektu, na ktorý získajú symbolický grant v hodnote 50 eur, môžu zorganizovať podujatie, ktoré im na škole chýba, zlepšiť vzťahy medzi žiakmi a učiteľmi alebo skrášliť priestory školy.

Svoje tímové projekty budú študenti tvoriť na piatich workshopoch, ktoré sa začali v piatok 19. októbra. Za pomoci skúsených lektorov sa tak naučia aj základy projektového manažmentu a získajú dôležité zručnosti, ktoré od nich očakávajú zamestnávatelia.Téma TASR