Projekt Detská policajná akadémia sa venuje aj témam násilia

TASR, 20. septembra 2018 7:12

Celoslovenský projekt "Detská policajná akadémia" určený pre žiakov 5. až 7. ročníka základných škôl pripravila Polícia Slovenskej republiky.

Bratislava 20. septembra (TASR) – Celoslovenský projekt "Detská policajná akadémia" určený pre žiakov 5. až 7. ročníka základných škôl pripravila Polícia Slovenskej republiky. Jeho hlavnou úlohou je prevencia kriminality a inej protispoločenskej činnosti. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti.
Ilustračné foto Foto: Radovan Stoklasa/TASR

"Pracovný zošit je rozpracovaný v piatich zaujímavých témach. V pracovnom liste s názvom 'Zoznámte sa s našou políciou' sa žiaci dozvedia informácie o Policajnom zbore aj o činnosti niektorých služieb polície," priblížila polícia.

Komunikácii na sociálnych sieťach, bezpečnému používaniu internetu i ochrane osobných údajov pri používaní internetu sa venuje téma 'Bezpečne na internete'.

"Pracovný list 'Každý je iný' poskytne deťom informácie o predsudkoch, ponižovaní, diskriminácii i rasizme. Zámerom je podporovať a šíriť v deťoch toleranciu a znášanlivosť," informuje ďalej polícia.

Naučiť deti zodpovednému správaniu sa ako chodca v cestnej premávke a poskytnúť základné informácie o zákone o cestnej premávke je cieľom témy 'Na ceste nie si sám'.

"S deťmi budeme preberať aj problematiku 'Stop násiliu!'. Zaoberá sa nielen násilím a šikanovaním, ale poukazuje na normálne spolunažívanie a chápanie životných hodnôt, a informuje o trestnoprávnej zodpovednosti," uzatvorila Polícia SR.


Téma TASR