Budúce hviezdy slovenského biznisu sa predstavia aj tento rok

Školský servis, 25. marca 2019 9:43

Dôkazom, že podnikateľská kariéra môže začať už na strednej škole, sú úspešní absolventi programu JA Firma.Bratislava 25. marca (SkolskjyServis.sk) - Budúce hviezdy slovenského biznisu sa predstavia verejnosti už 9. apríla v najväčšom bratislavskom nákupnom centre. Študenti vo svojich 17 rokoch vyrábajú inovatívne a netradičné výrobky. Tešiť sa môžete na diár vyrobený z recyklovateľných materiálov, lyžiarsky doplnok, ktorý uľahčí manipuláciu pri prenášaní lyžiarskych vecí, ľanové ekologické obaly, ale aj pohybový senzor v aute, ktorý môže zachrániť život.

Budúce hviezdy slovenského biznisu už vo svojich 17 rokoch vyrábajú inovatívne a netradičné výrobky a zakladajú si cestovné kancelárie. Až 400 študentov zo stredných i základných škôl z celého Slovenska má možnosť svoje podnikateľské nápady predstaviť verejnosti.

Už 9. apríla v Avion Shopping Park Bratislava sa zúčastnia historicky najväčšieho veľtrhu podnikateľských nápadov – JA Veľtrh podnikateľských nápadov pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky.

Návštevníci obchodného centra sa môžu tešiť na diár vyrobený z recyklovateľných materiálov, lyžiarsky doplnok, ktorý uľahčí manipuláciu pri prenášaní lyžiarskych vecí, ľanové ekologické obaly, ale aj pohybový senzor v aute, ktorý môže zachrániť život. Niektoré firmy predali od začiatku svojej činnosti už viac ako 100 kusov produktov a pokračovať budú i na veľtrhu. O všetkých produktoch, ktoré si budú môcť ľudia zakúpiť, nájdete tu: https://www.firma.jaslovensko.sk/sutaze-prilezitosti/ja-veltrh-podnikatelskych-talentov/aktualne-sutazne-timy-2018-2019/.

Dôkazom, že podnikateľská kariéra môže začať už na strednej škole, sú úspešní absolventi programu JA Firma. Medzi nich patrí aj Ľubica Grajcárová, majiteľka a zakladateľka LEGOrent, či mladý a úspešný zakladateľ Poetry Coffee a spolumajiteľ kaviarne Black, Jakub Ševčík.

„Junior Achievement bol môj prvý kontakt s biznisom a jeho fungovaním. Veľmi cenné bolo zažiť si fungovanie firmy na vlastnej koži.“, povedala Ľubica Grajcárová, majiteľka a zakladateľka LEGOrent.

JA Veľtrh podnikateľských talentov (24. ročník) je celoslovenská súťaž JA Firiem a tímov programu JA Podnikanie v cestovnom ruchu pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky. Viac ako 80 tímov sa stretne so svojou konkurenciou a budú súťažiť v niekoľkých kategóriách. Šesť najlepších tímov zároveň postúpi do TOP Finále JA Firiem (21. mája 2019), v ktorom víťaz získa miestenku na medzinárodné finále Company of the Year Competition vo francúzskom Lille.


JA Firma

Vzdelávací program JA Firma sa vyučuje ako súčasť programov JA Aplikovaná ekonómia
a JA Podnikanie v cestovnom ruchu II. Študenti si zakladajú skutočnú firmu, simulujúcu akciovú spoločnosť a musia prejsť všetkými krokmi podnikania od založenia, plánovania činnosti, cez marketingový prieskum trhu, vlastnú činnosť až po likvidáciu firmy a rozdelenie zisku ku koncu školského roka. Vďaka tejto praktickej skúsenosti, ktorá je medzi študentmi veľmi obľúbená, získavajú študenti možnosť aplikovať teoreticky nadobudnuté skúsenosti o fungovaní podnikateľského subjektu okamžite v praxi. Učia sa tak nielen ekonómiu, ale aj byť zodpovednými, vedieť sa rozhodovať a viesť firmu.

SkolskyServis.sk informovala Katarína Palečková, JA Slovensko, n. o.


Téma TASR