Najlepší európski debatéri v nemčine zabojujú o víťazstvo

TASR, 20. septembra 2018 7:10

V hlavnom meste sa stretne 24 najlepších debatérov z 12 krajín strednej a východnej Európy.

Bratislava 20. septembra (TASR) – Medzinárodné finále debatnej súťaže v nemeckom jazyku Jugend debattiert international sa uskutoční vo štvrtok 20. septembra po prvýkrát v Bratislave. V hlavnom meste sa stretne 24 najlepších debatérov z 12 krajín strednej a východnej Európy. Informuje o tom na svojom webe Goetheho inštitút.
Foto: https://www.goethe.de/ins/sk/sk/spr/unt/ver/jug.html

Medzinárodná kvalifikácia bude v priestoroch Goetheho inštitútu prebiehať v utorok, o deň neskôr sa uskutoční semifinále. O medzinárodné víťazstvo bude bojovať štvorica najlepších. Téma finálovej debaty je: Majú byť verejnoprávne médiá viac chránené pred vplyvom vlády? Patronát nad podujatím prevzal prezident SR Andrej Kiska.

Slovensko bude zastupovať Filip Draškovič z gymnázia v Malackách, ktorý sa stal víťazom slovenského finále a Kamila Beťková z gymnázia v Poprade, ktorá obsadila druhé miesto.

Jugend debattiert international je súťaž v strednej a východnej Európe a je projektom Goetheho inštitútu, Nadácie Spomienka, zodpovednosť a budúcnosť, nadácie Hertie a Centrály pre zahraničné školstvo.

Téma TASR