Životnú púť Danielov sprevádzajú slnečné lúče

TASR, 21. júla 2018 5:51

Danielovia majú meniny 21. júla.

Foto: TASR


Bratislava 21. júla (TASR) - Mužské meno Daniel je starozákonné, má hebrejský pôvod a význam mena je "Boh je sudca". Je zaužívané a jeho domácke podoby sú Danielko, Danko, Dan, Dano.

Danielovia majú meniny 21. júla. Životnú púť týchto mužov sprevádzajú slnečné lúče. V spoločnosti priateľov žiaria a rozdávajú pohodu. Danielovia sú milí a trochu zasnení. Niekedy sa zdá, ako by uprednostňovali priateľstvo pred láskou. Zachovávajú si od ľudí odstup a veľmi ťažko prejavujú svoje city.

V živote Danielov platia pevné pravidlá a svoje názory bezdôvodne nemenia. Rodinný život si chránia a usilujú sa zachovávať mravnostné dekórum. Trpia, keď sa v ich spoločnosti ľudia nevhodne správajú. Z chorôb sa zotavujú pomalšie, ako by si želali. Ich drobné zdravotné problémy sú väčšinou zapríčinené nesprávnym spôsobom života.

Podľa starozákonného proroka sa nazýva aj jedna kniha - Kniha proroka DANIELA.

Slovenský spisovateľ DANIEL HEVIER, básnik, prozaik, esejista a kazateľ DANIEL PASTIRČÁK, český operný a muzikálový spevák i herec DANIEL HULKA, anglický spisovateľ a novinár DANIEL DEFOE (1660-1731), autor známeho románu Robinson Crusoe, patria medzi nositeľov mena, ktoré je v slovenskom kalendári zaradené na 21. júla.Téma TASR