Zdenko je náladový

TASR, 9. februára 2019 5:51

Nositeľov tohto na Slovensku menej zaužívaného mena oslovujeme Zdeno, Zdenko.

Foto: TASR


Bratislava 9. februára (TASR) - Mužské meno Zdenko má český pôvod a vo voľnom preklade znie ako "tu slávny", "oslavujúci dielo". Nositeľov tohto na Slovensku menej zaužívaného mena oslovujeme Zdeno, Zdenko. Meniny oslavujú 9. februára.

Zdenkovia nie sú veľmi priebojní, skôr sú ovplyvniteľní a citliví. Nálady týchto mužov sú premenlivé. Ak Zdenkovia nenatrafia na povolanie, ktoré im "sedí", stávajú sa z nich labilní ľudia. Preto je úlohou rodičov, aby boli dôslední a správne ich nasmerovali.

Muži s týmto menom niekedy zatúžia po samote, inokedy by svoj byt zaplnili do posledného miesta známymi. Ich vôľa aj mravný charakter závisia od okolností. V živote majú dosť šancí, no často si ich zmaria vlastnou nerozvážnosťou.

Majú sklon podliehať depresiám.

Ovplyvňuje ich planéta Merkúr. Ich šťastné farby sú oranžová, modrá. Ochranné rastliny čakanka, fenikel, ochranné kamene jaspis a nefrit.

Zosnulý slovenský hudobný skladateľ, organizátor hudobného života, pedagóg a dirigent ZDENKO MIKULA (1916-2012) patril medzi mužov nosiacich meno pripadajúce v slovenskom kalendári na 9. februára. Podobne i legenda slovenskej populárnej hudby, spevák ZDENO (celým menom ZDENĚK) SYCHRA patrí k nositeľom tohto mena.

Majú ho aj dvaja slovenskí hokejisti - bývalý hokejový reprezentant, tréner a bývalý hlavný tréner slovenskej hokejovej reprezentácie ZDENO CÍGER, ktorý v roku 2011 založil akadémiu nosiacu jeho meno - Hokejová akadémia ZDENA CÍGERA. Druhým hokejistom s menom z 9. februára je obranca ZDENO CHÁRA hrajúci v tomto čase v NHL za Boston Bruins.Zdroje: www.osobnosti.sk, www.hc.sk, www.nhl.com, www.starsforstars.eu/sk/Nase-talenty/Hokejova-akademia-Zdena-Cigera.h tml, www.hockeydb.com, www.hockeyslovakia.sk, www.zsychra.wbl.sk, www.supermusic.sk

Téma TASR