Edity sú materialisticky založené a vypočítavé

TASR, 26. septembra 2018 5:51

Nositeľky tohto na Slovensku ojedinelého mena oslovujeme Editka, Dita, Ditka.

Foto: TASR


Bratislava 26. septembra (TASR) - Ženské meno Edita má anglický pôvod a v preklade znamená "bohatá, šťastná". Nositeľky tohto na Slovensku ojedinelého mena oslovujeme Editka, Dita, Ditka. Meniny majú 26. septembra.

Nositeľky krstného mena Edita sú materialisticky založené a vypočítavé. Ak sa pre niečo rozhodnú, je ťažké dosiahnuť, aby zmenili názor. Editky zvyčajne svedomito študujú. Keďže sú ctižiadostivé, ľahko podľahnú túžbe získať akademické tituly. V zamestnaní dokážu robiť hotové zázraky všade tam, kde je potrebný takt, opatrnosť a rozhodnosť. Sú odolné a zvyčajne obdarené výbornou vitalitou. Vedia sa psychicky i fyzicky chrániť a vytvoriť si životnú rovnováhu. Z času na čas trpia ochoreniami dýchacích ciest. Stravu by si mali obohacovať najmä o vitamíny A a E.

Ovplyvňuje ich planéta Venuša. Ich šťastné farby sú zelená a biela. Ochranné rastliny myší chvost, fialka, ochranné kamene achát a opál.

Rehoľníčka, mučeníčka, spolupatrónka Európy, rodáčka zo sliezskeho mesta Vroclav pochádzajúca zo židovskej rodiny, ktorá sa dala pokrstiť v katolíckej cirkvi, svätá EDITA STEINOVÁ (1891-1942), ďalej slovenská operná speváčka EDITA GRUBEROVÁ, slovenská herečka EDITA BORSOVÁ, ale aj legenda francúzskeho šansónu ÉDITH PIAF, vlastným menom ÉDITH Giovanna Gassion (1915-1963) - to sú niektoré zo žien s menom pripadajúcim v slovenskom kalendári na 26. septembra.Téma TASR