Vladislavovia sú nezávislí a svojhlaví

TASR, 25. septembra 2018 5:51

Nositeľov tohto bežne zaužívaného mena oslovujeme Vlado, Vladko, Slavko a meniny majú 25. septembra.

Foto: TASR


Bratislava 25. septembra (TASR) - Mužské meno Vladislav má slovanský pôvod a v preklade znamená "sláviaci vládu." Nositeľov tohto bežne zaužívaného mena oslovujeme Vlado, Vladko, Slavko a meniny majú 25. septembra.

Vladislavovia sú nezávislí a svojhlaví. Títo muži majú v sebe pozoruhodnú vytrvalosť. Potrebujú mať okolo seba veľa ľudí. Sú úžasní rozprávači, každú udalosť podfarbia svojou fantáziou.

Ako malí chlapci sa len málo pridŕžajú skutočnosti, takmer nerozoznávajú realitu od vybájeného sveta. Keď podrastú, je ich citový život dosť komplikovaný. Nikdy presne nevedia, či svoju lásku prežívajú, alebo si ju vysnívali. Často potláčajú svoje city, no aj napriek tomu sa veľmi páčia ženám.

Sú veľmi životaschopní. Hoci bývajú nervózni, majú v sebe neobyčajnú odolnosť. Môžu však zaznamenať zdravotné problémy s kosťami a so zrakom. Do jedálneho lístka by si mali zaradiť najmä surovú zeleninu, ryby, cesnak a sóju.

Ovplyvňuje ich planéta Mars. Ich šťastné farby sú červená a fialová. Ochranné rastliny púpava a chmeľ, ochranné kamene diamant a jaspis.

Český a uhorský kráľ VLADISLAV II. JAGELOVSKÝ(1456-1516), lekár, psychiater, fyziológ VLADISLAV ZIKMUND, slovenský herec VLADISLAV MÜLLER (1936-1996), český spisovateľ, dramatik a režisér VLADISLAV VANČURA (1891-1942), bývalý sovietsky hokejový brankár a v súčasnosti prezident Ruskej hokejovej federácie VLADISLAV TREŤJAK sú muži nosiaci meno pripadajúce v slovenskom kalendári na 25. septembra.
Téma TASR