Viera je priebojná

TASR, 5. októbra 2018 5:51

Vierky, ktoré majú meniny 5. októbra, nie sú ľahké povahy.

Foto: TASR


Bratislava 5. októbra (TASR) - Ženské meno Viera má slovanský pôvod a jeho voľný význam je "viera". Na Slovensku je toto meno bežné a jeho nositeľky oslovujeme Vierka, Vieročka, Vera.

Vierky, ktoré majú meniny 5. októbra, nie sú ľahké povahy. Ide o veľmi priebojné bytosti, vytrvalé v práci. Charakterizuje ich aj ráznosť a rozhodnosť. Sú z nich obdivuhodné matky, ktoré všetko obratne zvládajú.

Tieto ženy majú sklon uzatvárať sa do seba a zďaleka neprejavujú všetky svoje myšlienky a city. Viery sa cítia dobre v spoločnosti, ale obmedzujú počet priateľov a starostlivo si ich vyberajú. Vedia zavčasu riešiť svoje ťažkosti a čeliť životným problémom.

Viery majú veľkú vitalitu a pevné zdravie. Problémy môžu mať s pokožkou. Mali by sa vyhýbať mastným jedlám a jedálny lístok si obohatiť najmä o ryby, jablká a zeler.

Ovplyvňuje ich planéta Merkúr. Ich šťastné farby sú oranžová, biela a sivá. Ochranné rastliny čakanka, saturejka, valeriána, ochranné kamene jaspis a zafír.


Zosnulá slovenská herečka VIERA STRNISKOVÁ (1929-2013), zosnulá herečka VIERA TOPINKOVÁ (1933 - 2017), zosnulá československá reprezentantka v športovej gymnastike VĚRA ČÁSLAVSKÁ (1942-2016) a s nimi mnohé ďalšie ženy s menom VIERA majú podľa slovenského kalendára sviatok 5. októbra.


Téma TASR