Vďaka MČ Ružinov inovovali vybavenie detského centra

OTS, 12. novembra 2018 16:34

Detské centrum Preliezka v bratislavskej mestskej časti Ružinov sa už šiesty rok stará o deti od jedného roka až do predškolského veku.

Foto: Detské centrum Preliezka
Bratislava 12. novembra (OTS) - Jej prevádzkovatelia sa snažia o všestranný rozvoj detí – pomocou hudby, výtvarných činností, športu a ďalších aktivít.
Foto: Detské centrum Preliezka

V rámci edukácie pritom nechýba ani vytváranie vzťahu detí k prírode a starostlivosti o ňu. Keďže Detské centrum Preliezka poskytuje starostlivosť o deti v dvoch rodinných domoch s veľkými dvormi, rozhodli sa jeho prevádzkovatelia vybudovať priestory na záhradky a naučiť deti pestovať v nich ovocie a zeleninu. Vďaka grantu Mestskej časti Ružinov tak majú deti záhradky a všetky potrebné pomôcky, aby si mohli na jar zasadiť mrkvu, pažítku, paradajky, či jahody a zistiť tak, že ovocie a zelenina nerastú na pulte v obchode. „Naše zariadenia sú situované v miestnej časti Trnávka, ktorá svojím charakterom ešte stále pripomína vidiek, a preto sme vždy túžili aj mestským deťom prezentovať poľnohospodárstvo a vytvoriť im vzťah k zemi. MČ Ružinov nám v tomto veľmi pomohla a za to jej patrí vďaka,“ uviedla zástupkyňa DC Preliezka Michaela Dudová. Pri starostlivosti o rastliny budú môcť deti pri pestovateľských prácach používať záhradné domčeky, krhličky, lopatky, rýle a dokonca aj traktory. Pre pestovanie ovocia a zeleniny boli zaobstarané esteticky príťažlivé, no zároveň plne funkčné drevené hriadky.

Téma TASR