Valentínu neúspech nezastaví

TASR, 11. októbra 2018 5:51

Keď skúmame Valentíny, všimneme si, že ide o veľmi odhodlané, energické, odvážne, vytrvalé a nežné bytosti.

Foto: TASR


Bratislava 11. októbra (TASR) - Ženské meno Valentína má latinský pôvod a jeho význam je "zdravá a silná". Nositeľky tohto nezvyčajného krstného mena oslovujeme aj Vali, Valinka, Valentínka, Tina, Tinka.

Keď skúmame Valentíny, všimneme si, že ide o veľmi odhodlané, energické, odvážne, vytrvalé a nežné bytosti. Niekedy bývajú dosť podozrievavé. Valentíny majú sklon uzatvárať sa do seba a konať svojhlavo.

Neúspechy im spôsobujú smútok, ale nezastavia ich. Sedí im humanitne zamerané štúdium a povolanie, v rámci ktorého môžu pomáhať hendikepovaným. Majú v sebe zvláštnu ochrannú silu a jedinečné ľudské vyžarovanie.

Valentíny sú dámy s veľkou vitalitou a pevným zdravím. Ich slabými miestami môžu byť žalúdok, pľúca a pokožka. Do stravy by mali zaradiť najmä bio mliečne výrobky a dopĺňať si vitamíny skupiny B.

Valentíny ovplyvňuje planéta Merkúr. Ich šťastné farby sú oranžová a zelená. Ochranné rastliny palina a saturejka, ochranné kamene zafír a sardónyx.

Najznámejšou z Valentín je občianka Ruskej federácie, prvá žena, ktorá sa ako kozmonautka vtedajšieho Sovietskeho zväzu (ZSSR) dostala v roku 1963 do vesmíru VALENTINA VLADIMIROVNA TEREŠKOVOVÁ.Téma TASR