Uršuľa je odvážna

TASR, 21. októbra 2018 7:37

Uršule, ktoré majú meniny 21. októbra, sú rozhodné a majú veľkú odvahu.

Foto: TASR


Bratislava 21. októbra (TASR) - Ženské meno Uršuľa je svätecké, má latinský pôvod a jeho význam je "medvedica". Na Slovensku sa s nositeľkami tohto mena stretávame málokedy a oslovujeme ich Uľa, Uľka.

Uršule, ktoré majú meniny 21. októbra, sú rozhodné a majú veľkú odvahu. Je im blízka pozícia šéfky. V práci sú výkonné, no nekompromisné. Nie je ľahké nadviazať s nimi priateľský kontakt, lebo sú nedôverčivé.

Sú dobré pozorovateľky a zabávajú sa len po istú hranicu. Súkromie si Uršule pred inými dôsledne strážia. Majú sklon k priberaniu. Prospejú im preto časté prechádzky a plávanie. Vyhýbať by sa mali koreneným jedlám.

Ovplyvňuje ich planéta Jupiter. Ich šťastnými farbami sú fialová, žltá a modrá. Ochranné rastliny žihľava, šalvia, ochranné kamene ametyst a smaragd.

Svätá URŠUĽA, dcéra kresťanského kráľa z 10. storočia na území Británie, ktorá násilne zomrela spolu s ďalšími ženami. Približne začiatkom 4. storočia v nemeckom meste Kolín nad Rýnom postavili kostol z úcty k URŠULI, z čoho sa vyvinuli aj legendy o živote a smrti sv. URŠULI neskôr i sviatok sv. URŠULI.

Slovenská spisovateľka, autorka prozaických diel aj divadelných hier URŠUĽA KOVALYK. Spolu s ostatnými URŠUĽAMI majú meno pripadajúce v slovenskom kalendári na 21. októbra.


Téma TASR