Učiteľka z Malaciek bude v SNM hovoriť o pobyte v NASA

TASR, 11. februára 2019 8:00

Porozpráva, ako sa tam dostala, čo zažila a koho stretla.

Na obrázku NASA je výsledok skúmania planéty Merkúr-ilustračné foto Foto: TASR


Bratislava 11. februára (TASR) – Prírodovedné múzeum Slovenského národného múzea (SNM) pozýva priaznivcov astronómie na voľne prístupnú prednášku Päť dni v NASA. Uskutoční sa vo štvrtok 14. februára o 17.30 hodine v Objavovni na treťom poschodí v bratislavskom sídle SNM.

Na ojedinelom stretnutí bude o svojom pobyte v NASA v Marshall Space Flight Center v Alabame hovoriť učiteľka z Malaciek Júlia Jánošíková. Porozpráva, ako sa tam dostala, čo zažila a koho stretla.

"Okrem simulovaného výcviku letu na Mars a do vesmírneho priestoru sa stretla s astronautom, s autorom knihy Rocket boys aj s jedným z hlavných konštruktérov misie na Mesiac," informuje Katarína Maštenová z Prírodovedného múzea.

Národný úrad pre letectvo a vesmír NASA (National Aeronautics and Space Administration) je americká vládna agentúra zodpovedná za kozmický program a všeobecný výskum v oblasti letectva. Existuje od roku 1958 a okrem pilotovaných kozmických letov v programoch Mercury, Gemini, Alollo a ďalších sa venuje výskumu Mesiaca a iných vesmírnych telies.

Téma TASR