V Stuttgarte chytali cirkusového papagája, ktorý sa nechcel vrátiť

TASR, 13. novembra 2017 9:24

Záchranná operácia trvala podľa hovorcu hasičov 90 minút.

Stuttgart 12. novembra (TASR) - Náročnú záchrannú operáciu 12-ročného Paca absolovali v nedeľu hasiči z nemeckého Stuttgartu. V danom prípade však neišlo o záchranu chlapca, ale samčeka cirkusového papagája druhu ara modrožltá, ktorý počas skúšky odletel trénerovi a usadil sa na neďalekom strome.
Ilustračné foto Foto: TASR

Informácie priniesli internetové vydania denníka Bild a regionálneho periodika Stuttgarter Nachrichten.

Vzhľadom na nepriaznivé daždivé počasie a zvuky vydávané v okolí kačkami sa operenec nedal len tak ľahko "presvedčiť" o nutnosti návratu a pred blížiacimi sa hasičmi sa vždy "mierne posunul" o niekoľko stromov ďalej.

Až papagájovmu majiteľovi, talianskemu artistovi aktuálne v službách renomovaného cirkusu Krone Alessiovi Fochesatovi sa podarilo napokon nájsť správny recept.

Keď Paco v klietke neďaleko výsuvného rebríka hasičov zbadal "dámu svojho srdca" Gipsy, dlho neváhal, pričom sa ho na druhý pokus podarilo nezraneného odchytiť.

Záchranná operácia trvala podľa hovorcu hasičov 90 minút.

Jej opakovane aspoň v Stuttgarte nie je v blízkej budúcnosti pravdepodobné, pretože spomínaný cirkus tam už končí hosťovanie. Paco, našťastie, stihne i nedeľňajšie záverečné predstavenie.

Téma TASR