Top: Pre Magdalény je realizácia cieľov a osobný úspech korením života

TASR, 22. júla 2018 16:51

Na území Slovenska je meno málo rozšírené.

Foto: TASR


Bratislava 22. júla (TASR) - Magdaléna je novozákonné ženské meno hebrejského pôvodu a znamená "pochádzajúca z palestínskeho mesta Magdaly". Domácka podoba tohto mena je Magda, Magdalénka, Meg, Lenka. Na území Slovenska je málo rozšírené.

Pre Magdalény, ktoré oslavujú meniny 22. júla, je realizácia cieľov a osobný úspech korením života. Sú pritom priame a flexibilné. Neobzerajú sa dozadu, zaoberajú sa len prítomnosťou. Uvedomujú si svoj pôvab a dokonale ho využívajú. Ak sa zamilujú, ich láska je silná.

Tieto ženy sú neúnavné a majú železné zdravie. Do jedálneho lístka by si mali zaradiť najmä ryby.

Ovplyvňuje ich planéta Venuša. Ich šťastné farby sú zelená, biela, ružová a žltá. Ochranné rastliny myší chvost, fialka a prvosienka, ochranné kamene achát, koral a citrín.

SVÄTÁ MÁRIA MAGDALÉNA, ktorej sviatok pripadá práve na 22. júla, patrí k najznámejším biblickým postavám. Evanjeliá na dvoch miestach uvádzajú, že Ježiš z nej vyhnal sedem zlých duchov. Po tej udalosti sa zaradila medzi Ježišových učeníkov.

Medzi nositeľky tohto mena patrí aj jedna zo zakladateľských osobností slovenskej fotografie po druhej svetovej vojne MAGDALÉNA ROBINSONOVÁ (1924-2006), ďalej herečka, bývalá veľvyslankyňa Slovenskej republiky v Rakúsku a Poľsku MAGDALÉNA VÁŠÁRYOVÁ, slovenská tenistka MAGDALÉNA RYBÁRIKOVÁ či v Brne narodená mezzo-sporanistka, vyznamenaná francúzskym vyznamenaním Rytier Radu umení a literatúry MAGDALENA KOŽENÁ.

Meno z 22. júla dostal aj motorový vozeň M 131.1125 z roku 1949 vyrobený v Národnom podniku Tatra Kopřivnice. Familiárne sa nazýva - MAGDA.Téma TASR