TOP: Konštantín má ambície

TASR, 19. septembra 2018 5:55

Konštantínovia sú sebaistí, iniciatívni a ambiciózni muži s riadiacimi schopnosťami.

Foto: TASR


Bratislava 19. septembra (TASR) - Mužské meno Konštantín má latinský pôvod a v preklade znamená "stály, pevný". Nositeľov tohto krstného mena stretávame výnimočne a oslovujeme ich prevažne Konštantínko, Tino, Tinko. Meniny oslavujú 19. septembra.

Konštantínovia sú sebaistí, iniciatívni a ambiciózni muži s riadiacimi schopnosťami. Sú vyrovnaní, vedia, kam kráčajú, nemajú problém prijať podnety od druhých. Konštantínovia sú aj zodpovední a zásadoví. Muži s týmto menom zanechávajú na pracovisku dobrý dojem. Obyčajne sú úžasne životaschopní. Aj napriek tomu, že vedú nepravidelný život a pracujú nárazovo, zachovávajú si rovnováhu.

Konštantínov ovplyvňuje planéta Slnko. Ich šťastnými farbami sú zlatá a hnedá, ochranné rastliny púpava a rozmarín.

Podľa Historického kalendára na KONŠTANTÍNA v roku 1935 zomrel ruský vedec, jeden zo zakladateľov kozmonautiky KONSTANTIN EDUARDOVIČ CIOLKOVSKIJ (1857-1935).

Apoštol Slovákov aj ostatných Slovanov spolu s bratom Metodom, obaja spolupatróni Európy, básnik, jazykovedec, profesor filozofie a prekladateľ svätý KONŠTANTÍN (CYRIL), ďalej rímsky cisár KONŠTANTÍN VEĽKÝ (Flavius Valerius Constantinus), ktorý Milánskym ediktom roku 313 po Kristovi zaručil náboženskú slobodu a je zakladateľom mesta Konštantínopol (dnes Istanbul). Meno KONŠTANTÍN má aj Univerzita KONŠTANTÍNA FILOZOFA v Nitre.

Téma TASR