Svetozár je šarmantný

TASR, 16. mája 2018 5:51

Svetozárovia, ktorí oslavujú meniny 16. mája, sú značne emotívni a s niektorými ľuďmi nevychádzajú ľahko.

Foto: TASR


Bratislava 15. mája (TASR) - Mužské meno Svetozár má slovanský pôvod a jeho význam je "žiariaci". Nositeľov tohto na Slovensku ojedinelého mena oslovujeme Sveťo, Sveťko.

Svetozárovia, ktorí oslavujú meniny 16. mája, sú značne emotívni a s niektorými ľuďmi nevychádzajú ľahko. Zdajú sa byť trochu leniví, v skutočnosti iba čakajú na vhodnú chvíľu, kedy konať.

Majú v sebe veľa neodolateľného šarmu a vystavujú sa na obdiv ako ich totemové zviera páv. Títo muži majú aj úžasnú intuíciu, často sa hrajú na prorokov. Keď Sveťovia vyrazia do života, zdarne ním kráčajú a takmer všetko im vychádza.

Majú obdivuhodnú vitalitu, ale potrebujú veľa spánku. Takisto si musia dávať pozor na to, čo jedia a mali by obmedziť pitie kávy.

Ovplyvňuje ich planéta Mars. Ich šťastnými farbami sú červená a fialová. Ochranné rastliny púpava, cesnak, rozmarín, ochranné kamene diamant a ametyst.

K nositeľom tohto mena patria napríklad literárny vedec, publicista, redaktor, básnik, prozaik, literárny kritik a právnik SVETOZÁR HURBAN VAJANSKÝ (1847-1916), zosnulý hudobný skladateľ, zberateľ ľudových piesní SVETOZÁR STRAČINA (1940-1996), akademický sochár, maliar SVETOZÁR ILAVSKÝ, vysokoškolský pedagóg, politológ, spisovateľ literatúry faktu SVETOZÁR KRNO, dramaturg a divadelný režisér SVETOZÁR SPRUŠANSKÝ i zosnulý akademický maliar, grafik a ilustrátor SVETOZÁR MYDLO (1948-2014).

Zdroje: www.osobnosti.sk, www.danubiana.sk, www.kpes.ff.ukf.sk, www.dab.sk, www.theatre.sk, www.buvik.sk, www.sdc.sk, www.infofila.cztaj roiTéma TASR