Svetlana je krehká žena

TASR, 15. marca 2019 5:51

Nositeľky tohto u nás nie veľmi častého mena oslovujeme Svetlanka, Svetluška.

Foto: TASR


Bratislava 15. marca (TASR) - Ženské meno Svetlana má slovanský pôvod a znamená "svetlá". Nositeľky tohto u nás nie veľmi častého mena oslovujeme Svetlanka, Svetluška. Meniny oslavujú 15. marca.

Svetlany sú poetky, ktoré o svojom živote snívajú a zriedkavejšie tieto sny prežívajú. Sú to ženy, ktoré majú vzácnu krehkosť konvalinky, svojho rastlinného totemu. Zavše sa Svetlany zatnú. Trpia nedostatkom sebadôvery. V priebehu niekoľkých hodín sa ich názory, túžby a chute menia. Sú síce životaschopné, ale nie vždy rovnako.

Rýchlo sa unavia, preto by sa mali vyhýbať preťažovaniu. Ovplyvňuje ich planéta Saturn. Šťastná farba Svetlaniek je gaštanová (červenohnedá), ochranná rastlina kostihoj, ochranný kameň zafír.

Slovenská herečka SVETLANA SARVAŠOVÁ, ruská kozmonautka, druhá žena kozmonautka po Valentine Tereškovovej a prvá, ktorá vystúpila z kozmickej lode do otvoreného vesmíru SVETLANA SAVICKÁ, baletná umelkyňa, sólistka Marijinského divadla (v rokoch 1996-2003), popredná tanečníčka moskovského Veľkého divadla (od roku 2003) SVETLANA ZACHAROVOVÁ. Tieto i ďalšie ženy nosia meno, ktoré v slovenskom kalendári nájdeme pri dátume 15. marec.Zdroje: www.djgt.sk, www.peoples.ru, www.astronaut.ru, www.svetlana-zakharova.com

Téma TASR