Severín je vytrvalý

TASR, 8. januára 2018 5:51

Mužské meno Severín má latinský pôvod a v preklade znamená "prísny, vážny".

Foto: TASR


Bratislava 8. januára (TASR) - S nositeľmi tohto zvláštneho mena sa na Slovensku stretávame len málokedy a oslovujeme ich aj Sevo, Sever, Sevík.

Severínovia, ktorí svoje meniny oslavujú 8. januára, sú dôslední, vytrvalí a trpezliví. Ich zmysel pre priateľstvo je diferencovaný. Stáva sa im, že váhajú a nechcú sa celkom zaväzovať. Severínov priťahuje štúdium jazykov a vedecký výskum. Sú schopní vynaložiť zvýšené úsilie, aby dosiahli svoj cieľ. Pamäť Severínov je výnimočná a ťažko ich možno prichytiť pri chybe, ak ide o dátum alebo nejaký citát. Odmalička sú opatrní, nedajú sa ľahko vyviesť z rovnováhy, majú pevnú vôľu a idú svojou vlastnou cestou.

Ich zdravie je dobré, no vo veľkej miere závisí od psychiky. Rastlinný symbol Severínov je borovica. Obľúbené farby týchto mužov sú farby jesene, ochranný kameň jantár.

SVÄTÝ SEVERÍN, ktorého sviatok pripadá na 8. januára, je patrónom Bavorska, väzňov, vinohradníkov i výrobcov lán. Zosnulý slovenský filatelista, vystavovateľ známok, funkcionár, publicista a propagátor filatelie a básnik katolíckej moderny SEVERÍN ZRUBEC (1921-2011) spolu so svätcom predstavujú vzorku mužov s menom SEVERÍN.

Téma TASR