Roman a Romana sú aktívni

TASR, 23. februára 2019 5:51

Od útlej mladosti prejavujú Roman aj Romana veľkú vytrvalosť a vedú si svoj vlastný život.

Foto: TASR


Bratislava 23. februára (TASR) - Krstné mená Roman, Romana majú latinský pôvod a znamenajú "pochádzajúci(a) z Ríma". Nositeľov týchto na Slovensku bežne zaužívaných mien oslovujeme Romko, Romanko, Romanka, Romina.

Od útlej mladosti prejavujú Roman aj Romana veľkú vytrvalosť a vedú si svoj vlastný život. Sú uzavretí, vážni, cieľavedomí a trpezliví. Dominantnou v ich povahe je aktivita. Roman aj Romana, ktorí oslavujú meniny spolu 23. februára, sa dokážu zanietene vrhnúť do učenia. Ich skvelé inštinkty ich nasmerujú na povolania, akými sú daňový kontrolór, či policajt.

Vhodné sú pre nich vitamíny najmä z citrusových plodov. Romanove šťastné farby sú zelená, svetlomodrá. Ochranné rastliny nechtík, rozmarín a nezábudka, ochranné kamene smaragd, zafír.

Romana má šťastné farby bielu a ružovú. Ochranné rastliny šalviu, nechtík a žltú chryzantému, ochranné kamene karneol, ruženín.


Roman aj Romana by sa mali naučiť ovládať svoju tvrdohlavosť a premáhať nedôverčivosť v láske.

Slovenský režisér ROMAN POLÁK, herci ROMAN LUKNÁR a ROMAN POMAJBO, brniansky rodák, gitarista a spevák známy najmä zo skupiny Kamelot ROMAN HORKÝ - títo muži predstavujú vzorku všetkých ostatných ROMANOV.


Téma TASR