Radovan je zmyselný

TASR, 14. januára 2018 7:28

Mužské meno Radovan má slovanský pôvod a znamená "radujúci sa".

Foto: TASR

Bratislava 14. januára (TASR) - Nositeľov oslovujeme aj Rado, Radko. Na slovenskom území je toto meno zriedkavé.

Radovanovia, ktorí oslavujú meniny 14. januára, sú oslnivé osobnosti so záhadným správaním. Týmto mužom nie je nič ľahostajné. Sú len málo ovplyvniteľní, ale pripravení prijať podnety od druhých. Radovanovia sú najmä zmyselní. Prejavovať sa citovo pre nich neznamená vyslovovať veľké frázy, ale konať. Sú tiež elegantní, očarujúci a mimoriadne spoločenskí. Vždy vedia, čo povedať, aby sa ostatní cítili v ich spoločnosti dobre.

Sú veľmi životaschopní. Aj keď vedú nepravidelný život a pracujú nárazovito, zachovávajú si rovnováhu. Potrebujú veľa slnka, preto skôr vyhľadávajú dovolenku pri mori ako v horách. Mali by si dopriať dostatok spánku a prírodných vitamínov.

Ich obľúbená farba je zelená a rastlinný totem agát.

Bývalý slovenský hokejista, majster sveta z Göteborgu 2002 RADOVAN SOMÍK či slovenský hádzanár, reprezentant RADOVAN PEKÁR - to je len vzorka mužov s menom RADOVAN.

Niekoľko rokov sa s menom RADOVAN stretávajú najmä detskí diváci v rozprávke Princezná so zlatou hviezdou. Vo filme z produkcie bývalého Československa v réžii Martina Friča meno RADOVAN mal princ, ktorý sa zaľúbil do krásnej devy na zámockom plese. Tou devou bola pomocníčka kuchára na jeho zámku v myšom kožúšku. V skutočnosti to bola preoblečená krásna princezná Lada so zlatou hviezdou na čele.Zdroje:www.osobnosti.cz, www.hokejportal.net, www.hockey-reference.com, http://hockey-sport.net/index.php?team_id=SVK&cat=ms2002, http://tatranpresov.sk, www.handball-world.news, www.eurohandball.com/wch/men/2015/player/509851/RadovanPekar, www.csfd.cz


Téma TASR