Oľga sa vyznačuje tvrdou povahou

TASR, 23. júla 2018 6:44

Pôvod mena Oľga je severský.

Foto: TASR


Bratislava 23. júla (TASR) - Pôvod mena Oľga je severský. Je zaužívané hlavne v rusky hovoriacich a okolitých krajinách. Jeho nositeľky na Slovensku oslovujeme Olinka, Olina. Význam tohto ženského mena je "zdravá", "šťastná".

Oľgy, ktoré majú meniny 23. júla, sa vyznačujú tvrdou povahou. Reagujú rýchlo a svojrázne. Zodpovednosť im je samozrejmá, najlepšie sa cítia v povolaniach, v ktorých treba vynaložiť veľa úsilia a konať samostatne. Skalopevne pritom zastávajú svoj názor. Nositeľky tohto mena sú dosť nedôverčivé a len málokedy sa dajú presvedčiť o nezištnom priateľstve či láske. Ich život pripomína neustály zápas či už v rodine alebo v práci.

Oľgy ovplyvňuje planéta Merkúr. Ich šťastné farby sú červená, biela a zelená. Ochranné rastliny podbeľ, kôpor, levanduľa, kamene tigrie oko, topás a achát.

Oľgou bola aj bývalá prvá dáma samizdatu i Českej republiky, manželka Václava Havla až do svojej smrti v roku 1996 OLGA HAVLOVÁ (1933-1996). Ďalej slovenská prozaička, novinárka, scenáristka a dramaturgička OĽGA FELDEKOVÁ, slovenská speváčka OĽGA SZABOVÁ, herečka OĽGA ŠALAGOVÁ, divadelná, televízna herečka aj dabingová herečka OĽGA BELEŠOVÁ, speváčka a moderátorka OĽGA ZÁBLACKÁ patrili a patria medzi ženy, ktoré majú meniny 23. júla.

Téma TASR