Obete 21. augusta 1968 si pripomenú aj pred Univerzitou Komenského

TASR, 20. augusta 2018 11:59

Pred budovou UK na Šafárikovom námestí sa o 10.00 h uskutoční pietna spomienka na obete s účasťou predstaviteľov univerzity.

Pietna spomienka na obete 21. augusta 1968 pri príležitosti 46. výročia vstupu vojsk Varšavskej zmluvy na územie ČSSR pri pamätnej tabuli na budove Univerzity Komenského na Šafárikovom námestí v Bratislave - Ilustračné foto Foto: TASR


Bratislava 20. augusta (TASR) – Okrúhle 50. výročie okupácie Československa vojskami Varšavskej zmluvy si pripomenú v utorok 21. augusta aj pred Univerzitou Komenského (UK) v Bratislave. TASR o tom informovala Lenka Miller z oddelenia vzťahov s verejnosťou UK.

Pred budovou UK na Šafárikovom námestí sa o 10.00 h uskutoční pietna spomienka na obete s účasťou predstaviteľov univerzity i ústavných činiteľov. Súčasťou bude aj kladenie vencov.

"Program bude pokračovať vo vstupnej hale hlavnej budovy univerzity, kde sa uskutoční prezentácia a predaj pamätných diel – poštovej známky, medaily, mincí či bankovky," priblížila Miller. Na všetkých dielach bude v rôznych formách zobrazená fotografia Ladislava Bielika Muž s odhalenou hruďou pred okupačným tankom.

Podujatie organizuje UK v Bratislave, Konfederácia politických väzňov Slovenska a nezisková organizácia Camera Obscura.


Téma TASR