Nataša je svojrázna

TASR, 17. januára 2019 5:51

Nositeľky tohto hlavne v rusky hovoriacich a okolitých krajinách obľúbeného mena oslovujeme prevažne Nasťa, Nastenka, Nataška.

Foto: TASR


Bratislava 17. januára (TASR) - Ženské meno Nataša má ruský pôvod a v preklade znamená "dieťa Vianoc". Nositeľky tohto hlavne v rusky hovoriacich a okolitých krajinách obľúbeného mena oslovujeme prevažne Nasťa, Nastenka, Nataška. Meniny majú 17. januára.

Ak sa záležitosti nevyvíjajú tak, ako by Natašky chceli, uzavrú sa do seba a sú nahnevané na celý svet. Ťažko sa prispôsobujú, sú svojrázne, ale aj veľmi inteligentné.

Prirodzenú príťažlivosť využívajú na to, aby ovládali iných a dosiahli svoje.

Nataše sú dievčatá a dámy obdarené dobrou odolnosťou voči ochoreniam. Zo stravy by mali vylúčiť produkty s prídavnými látkami, ktoré neprospievajú obličkám.

Obľúbené farby týchto žien sú zelená a ružová, ochranná rastlina myší chvost.

Zosnulá spisovateľka, novinárka, dramaturgička, scenáristka a herečka NATAŠA TANSKÁ (1929-2014) spojená s postavou Barunky vo filme Babička, ale aj autorka rozhlasových a divadelných scenárov či autorka kníh pre deti a dospelých. To je len vzorka žien nosiacich meno NATAŠA.

To sa dostalo aj do titulu knihy Sergeja Kurdakova "Odpusť mi, NATAŠA". Dielo ponúka svedectvo o prenasledovaní kresťanov zo strany prenasledovateľov a utláčateľov duchovnej formy života počas komunistického režimu. Ide o skutočný príbeh dôstojníka sovietskej milície o jeho prenasledovaní kresťanov.

Téma TASR