Móricovia sú obdarení veľkou emotívnosťou

TASR, 22. septembra 2018 5:51

Na Slovensku sa stretávame s nositeľmi tohto mena zriedkavo a oslovujeme ich Móricko, Mórko.

Foto: TASR


Bratislava 22. septembra (TASR) - Mužské meno Móric má latinský pôvod a jeho význam znie "pochádzajúci z Mauretánie" (v severnej Afrike). Na Slovensku sa stretávame s nositeľmi tohto mena zriedkavo a oslovujeme ich Móricko, Mórko.

Móricovia, ktorí majú meniny 22. septembra, sú obdarení veľkou emotívnosťou. V duši sú to komedianti, veľké zúfalstvo dokážu zahrať veľmi presvedčivo. Radi na seba pútajú pozornosť.

Zvyčajne obľubujú štúdium, ak má presný cieľ. Dobre budú pracovať len v prípade, keď si vyberú správnu profesiu. Vo všeobecnosti ich priťahujú všetky slobodné povolania. Móricovia sú skvelými otcami.

Sú vitálni, ich zdravie priveľmi závisí od psychiky. Mali by sa vyhýbať nepravidelnému stravovaniu a koreneným či mastným jedlám.

Ovplyvňuje ich planéta Jupiter. Ich šťastné farby sú fialová, žltá a modrá. Ochranné rastliny skalica a sliz, ochranné kamene ametyst a granát.

Cestovateľ, dobrodruh, spisovateľ, vojak, kráľ na Madagaskare MÓRIC AUGUST BEŇOVSKÝ (1746-1786) je azda najznámejším MÓRICOM na Slovensku.


Téma TASR