Miloš má železnú vôľu

TASR, 23. januára 2019 5:51

Nositeľov tohto bežne zaužívaného mena oslovujeme Miloš, Miloško.

Foto: TASR


Bratislava 23. januára (TASR) - Mužské meno Miloš je domácou podobou mena Miloslav. Má slovanský pôvod a v preklade znamená "milý". Nositeľov tohto bežne zaužívaného mena oslovujeme Miloš, Miloško.

Milošovia, ktorí oslavujú meniny 23. januára, sú podobní svojmu rastlinnému totemu agátu, ktorý je symbolom zasvätenia a iniciácie. Majú sebavedomé a vyrovnané správanie. Sú málo ovplyvniteľní, ale nebránia sa podnetom od iných. Železná vôľa je hlavnou črtou ich charakteru. Nič im nie je ľahostajné.

Totemovým zvieraťom Milošov je vták so zvláštnou mocou - ibis. Ochranné rastliny Milošov sú ľubovník a kôpor, ochranné kamene olivín, jantár a granát.

Majú prevažne dobré zdravie aj napriek tomu, že pracujú nárazovito. Ich obľúbené farby sú medená a zlatá. Najviac ich ovplyvňuje planéta Slnko.

Maliarska osobnosť MILOŠ ALEXANDER BAZOVSKÝ (1899-1968), hudobný pedagóg, teoretik, zbormajster, zakladateľ slovenského hudobného školstva, zakladateľ a doživotný dirigent Speváckeho zboru slovenských učiteľov profesor MILOŠ RUPPELDT (1881-1943), divadelný a masmediálny teoretik, spisovateľ, pedagóg, prekladateľ MILOŠ MISTRÍK, jeden z najvýraznejších slovenských divadelných režisérov MILOŠ PIETOR (1933-1991), zosnulý český herec MILOŠ KOPECKÝ (1922-1996), zosnulý režisér, scenárista českého pôvodu, ktorý žil v USA MILOŠ FORMAN (1932-2018), český politik, ekonóm, prognostik, tretí prezident Českej republiky, ktorý bol v roku 2013 v historicky prvej priamej voľbe prezidenta ČR zvolený za hlavu štát MILOŠ ZEMAN - to sú muži, meno ktorých pripadá v slovenskom kalendári na 23. januára.
Téma TASR