Marián je vášnivý

TASR, 25. marca 2019 5:51

Mariánovia, ktorí oslavujú meniny 25. marca, očakávajú veľa dôkazov lásky a oddanosti, no odpovedajú na ne dosť rezervovane.

Foto: TASR


Bratislava 25. marca (TASR) - Mužské meno Marián má latinský pôvod a jeho význam je "patriaci rímskemu rodu Mariovcov". Nositeľov tohto pomerne obľúbeného mena oslovujeme napríklad Maroš, Maroško, Majko.

Mariánovia, ktorí oslavujú meniny 25. marca, očakávajú veľa dôkazov lásky a oddanosti, no odpovedajú na ne dosť rezervovane. Ľahko strácajú odvahu, najmä keď sa dostaví neúspech, a niekedy sa správajú zatrpknuto. Sú vášniví, ich inteligencia je prenikavá, presná a rýchla.

Sú veľmi životaschopní. Mali by jesť veľa surovej zeleniny, kuracieho mäsa a rýb, aby sa udržali dlho v kondícii.

Ovplyvňuje ich planéta Mars. Ich šťastné farby sú fialová a červená. Ochranné rastliny púpava, chmeľ, ochranné kamene diamant a jaspis.

Banskobystrický diecézny biskup Mons. MARIÁN CHOVANEC, slovenský kňaz, publicista, bývalý šéfredaktor Katolíckych novín, bývalý hovorca Konferencie biskupov Slovenska, v minulosti aj prefekt kňazského seminára či pápežský prelát, prekladateľ a publicista Mons. MARIÁN GAVENDA, zosnulý hudobník a skladateľ MARIÁN VARGA (1947-2017), hudobník MARIÁN ČEKOVSKÝ, zosnulý spevák, skladateľ a akordeonista zo skupiny LOJZO MARIÁN KOCHANSKÝ (1955-2006), zosnulý herec, spevák, skladateľ, spisovateľ MARIÁN GEIŠBERG (1953-2018), zosnulý herec MARIÁN LABUDA (1944-2018), historik a teoretik fotografie, publicista MARIÁN PAUER či bývalý slovenský hokejový útočník a najstarší brat z legendárneho tria MARIÁN-Peter-Anton Šťastnovci. Všetci MARIÁNOVIA majú sviatok 25. marca.


Téma TASR