Malvína je sebaistá

TASR, 11. januára 2019 5:51

Na Slovensku toto meno nie je časté.

Foto: TASR


Bratislava 11. januára (TASR) - Ženské krstné meno Malvína má germánsky pôvod a v preklade znamená "priateľka práva", "spravodlivá". Malvíny, ktoré oslovujeme Malvínka, Malka, majú meniny 11. januára. Na Slovensku toto meno nie je časté.

Vystupovanie Malvíniek je odmalička sebaisté. Sú veľmi citlivé, niekedy až impulzívne. Ťažko nachádzajú rovnováhu a veľakrát veci zveličujú, len aby zapôsobili na okolie. Priťahuje ich dramatické umenie.

Malvíny sú spoločensky zamerané ženy a dokonalé hostiteľky. Majú výnimočnú schopnosť prispôsobiť sa, cítia sa dobre takmer všade. Zdravie týchto žien je uspokojivé, ale ak majú nevyváženú životosprávu, riskujú, že priberú. Malvíny by si mali dopriať dostatok spánku.

Ich obľúbená farba je modrá, ochranná rastlina levanduľa, ochranné kamene topás a granát.

Meno MALVÍNA ospieval Dušan Grúň v piesni "Nalej mi vína, MALVÍNA". Do literatúry ho priniesol britský spisovateľ Jérome Klapka Jérome v novele MALVÍNA Z BRETÓNSKA, v roku 1983 ju v Československu do televíznej poviedky adaptoval režisér Martin Hofmeister. Viaceré slovenské internetové kníhkupectvá ponúkali pre deti rozprávku MALVÍNA, ŠĹAHAČKOVÁ VÍLA od Daisy Meadows.

Téma TASR