Lýdia je ctižiadostivá

TASR, 19. augusta 2018 7:35

Dámy a dievčatá s týmto menom oslovujeme aj Lyda, Lydka, Lýdinka.

Foto:TASR


Bratislava 19. augusta (TASR) - Ženské meno Lýdia je na Slovensku ojedinelé, má grécky pôvod a v preklade znamená "pochádzajúca z Lýdie, krajiny v Malej Ázii". Dámy a dievčatá s týmto menom oslovujeme aj Lyda, Lydka, Lýdinka. Meniny oslavujú 19. augusta.

Nositeľky mena Lýdia sú priebojné, zanietené, pracovité a ctižiadostivé. Už ako deti si uvedomujú svoj pôvab aj inteligenciu. Obľubujú pohodlie a všetko, čo je luxusné. Dobre sa uplatnia ako letušky či módne návrhárky.

Lýdie chcú žiť naplno. Aj psychicky náročné situácie zvládajú s prehľadom.

Životaschopnosť Lýdií je veľmi dobrá a umožní im čeliť menším zdravotným problémom. Mali by dbať na vyváženú stravu a dostatok tekutín.

Ovplyvňuje ich planéta Venuša. Šťastné farby Lýdie sú biela a fľaškovozelená. Ochranné rastliny fialka, prvosienka, ochranné kamene achát, zafír a koral.

Módna návrhárka, jedna z najznámejších tvári módneho priemyslu na Slovensku LÝDIA ECKHARDT, speváčka LÝDIA VOLEJNÍČKOVÁ, bývalá poetka a prekladateľka LÝDIA VADKERTI-GAVORNÍKOVÁ (1932-1999) tvoria vzorku žien s menom pripadajúcim v slovenskom kalendári na 19. augusta.

Téma TASR