Lukáš je plachý

TASR, 18. októbra 2018 5:51

Na Slovensku je toto z Biblie známe meno obľúbené a často sa vyskytuje.

Foto: TASR


Bratislava 18. októbra (TASR) - Mužské meno Lukáš má latinský pôvod a v preklade znamená "pochádzajúci z Lukánie, kraja v južnom Taliansku". Na Slovensku je toto z Biblie známe meno obľúbené a často sa vyskytuje. Jeho nositeľov oslovujeme prevažne Lukáško, Lukino, Luko, Ljuk.

Lukášov, ktorí majú meniny 18. októbra, charakterizuje hlboký zmysel pre spravodlivosť. Sú plachí. Za ich nedôverčivým pohľadom sa skrýva láska k ľuďom. Menej príjemné sú ich občasné pichľavé reakcie.

Lukášovia neustále prehodnocujú situácie, do ktorých sa dostávajú. Hoci sú úspešní študenti, pre povolanie sa rozhodujú ťažko. Sú vitálni. Zdravotné problémy sa u nich môžu vyskytnúť v súvislosti s nadmernou hmotnosťou a preťažením svalov. Mali by si stravou dopĺňať najmä vitamíny B, C a E.

Ovplyvňuje ich planéta Venuša. Ich šťastné farby sú zelená, biela a modrá. Ochranné rastliny nechtík, ligurček a podbeľ, ochranné kamene smaragd, zafír a ruženín.

Svätý LUKÁŠ autor jedného zo spisov Nového zákona o živote a pôsobení Ježiša Krista, teda autor Evanjelia. Slovenský tenista LUKÁŠ LACKO, slovenský herec LUKÁŠ LATINÁK aj český herec LUKÁŠ VACULÍK - títo muži nosia meno, ktoré pripadá v slovenskom kalendári na 18. októbra.


Téma TASR