Lucia je očarujúca

TASR, 13. decembra 2018 5:51

Lucie, ktoré oslavujú meniny 13. decembra, naozaj celý život "žiaria" a nikdy nestrácajú z tváre sympatický úsmev.

Foto: TASR


Bratislava 13. decembra (TASR) - Ženské krstné meno Lucia má latinský pôvod a znamená "svetlá, žiariaca". Na Slovensku patrí toto meno k bežne zaužívaným a jeho nositeľky oslovujeme Lucka, Luci, Lucinka.

Lucie, ktoré oslavujú meniny 13. decembra, naozaj celý život "žiaria" a nikdy nestrácajú z tváre sympatický úsmev. Boli by veľmi nešťastné, keby premárnili príležitosť pomôcť. Sú málo ovplyvniteľné, čestné a majú v sebe akúsi pokoru.

Lucie intelektuálne dozrievajú dosť skoro. Sú veľmi šarmantné a lákajú ich večierky. Ich citový život je neraz komplikovaný. Lucie majú silný zmysel pre zodpovednosť a svoje budúce povolanie pokladajú za celoživotné učenie, preto si rady vyberajú profesiu, ktorá je náročnejšia.

Zdravie majú pomerne pevné. Ovplyvňujú ich planéty Saturn a Urán. Ich šťastné farby sú čierna a modrá. Ochranné rastliny medovka a baza, ochranné kamene ametyst a jaspis.

Sopranistka LUCIA KNOTEKOVÁ, zosnulá popredná slovenská sopranistka LUCIA POPPOVÁ (1939-1993), česká muzikálová herečka a speváčka LUCIE BÍLÁ, herečka, speváčka, textárka, moderátorka LUCIE VONDRÁČKOVÁ, neter Heleny Vondráčkovej. Okrem nich i slovenská speváčka a muzikálová herečka LUCIA ŠORALOVÁ patrí medzi nositeľky mena, ktoré pripadá v slovenskom kalendári na 13. decembra.

Meno LUCIA dostala aj postava v novele nositeľa Nobelovej ceny za literatúru Romaina Rollanda Peter a LUCIA. Podľa novely vznikol v bývalom Československu film v roku 1968 v réžii Tibora Rakovského.Téma TASR