Ľuboš aj Ľubor sú podnikaví muži

TASR, 24. septembra 2018 5:51

Nositeľov týchto na Slovensku ojedinelých krstných mien oslovujeme Ľuboško, Ľubko, Ľuborko, Norko.

Foto: TASR


Bratislava 24. septembra (TASR) - Mužské mená Ľuboš, Ľubor majú český pôvod. Ľuboš vo voľnom preklade znie ako "ľúbený, milý" a Ľubor ako "mierumilovný". Nositeľov týchto na Slovensku ojedinelých krstných mien oslovujeme Ľuboško, Ľubko, Ľuborko, Norko.

Ľuboš aj Ľubor, ktorí majú meniny 24. septembra, sú veľmi podnikaví muži. Nepripisujú pritom veľkú dôležitosť dodržiavaniu istých zásad. Pustia sa do čohokoľvek, len aby sa predviedli a boli ziskoví.

Ak ich v živote prekvapia nejaké problémy, zbežne ich zhodnotia, ale detailmi sa nezaťažujú. Niekedy sú dosť urážliví, precitlivení a majú neprimerané reakcie. Veľmi rýchlo sa však spamätajú a znovu sú z nich zábavní a šarmantní spoločníci.

Pri športe sa väčšinou rýchlo unavia. Stravu by si mali dopĺňať najmä o vitamíny C a E.

Slovenský novinár a spisovateľ ĽUBOŠ JURÍK, herec ĽUBOŠ KOSTELNÝ, bývalý hokejový útočník, reprezentant Slovenska, zlatý medailista z Göteborgu 2002 a strieborný z Petrohradu 2000 ĽUBOŠ BARTEČKO, textár, publicista a básnik ĽUBOŠ ZEMAN, ktorý napísal takmer 500 textov, zhudobnili a nahrali ich viacerí známi slovenskí interpreti a skupiny, medzi nimi aj Elán, Robo Grigorov, Peter a Júlia Hečkovci, ďalej výskumný pracovník v oblasti sociológie kultúry, verejnej mienky a výskumu médií ĽUBOR HALLON sú niektorí z mužov, nosiacich jedno z dvoch mien pripadajúcich v slovenskom kalendári na 24. septembra.Téma TASR